BTSO Kimya Komitesi’nden Gebkim’e İnceleme

btso-kimya-komitesi-nden-gebkim-e-inceleme

Bursa’ya Kimya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurmak için çalışmalarına devam eden Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 22’inci meslek komitesi üyeleri, Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni (GEBKİM) ziyaret etti.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran’ın başkanlığındaki heyet, GEBKİM Yönetim Kurulu Başkanı Refik Baydur’dan bölge hakkında bilgi aldı. Duran, “Bursa’da kimya sektöründe faaliyet gösteren 500’e yakın firma bulunuyor. Bu firmalar Bursa’daki 13 OSB, ıslah ve İhtisas OSB’lerde bulunuyor. Firmaların bu dağınık yapısı sektörü olumsuz anlamda etkiliyor” dedi.

Kimya sektöründe birçok firmanın OSB’lerdeki kanuni yükümlülükler sebebiyle çekimser davrandığını belirten Duran, GEBKİM’in kendileri için örnek oluşturduğunu ifade etti. Kimya ile ilgili gerçekleştirilecek her çalışmanın sektörde faaliyet gösteren firmalara avantaj sağlayacağının altını çizen İlker Duran, GEBKİM’in tecrübelerinden faydalanmak istediklerini sözlerine ekledi.

GEBKİM’in, Türkiye’nin ilk ihtisas OSB’si olduğunu belirten OSB Bölge Müdürü Deniz Delioğlu, köprülere ve otoyollara yakın olan bölgenin lojistik olarak büyük bir avantajı olduğunu dile getirdi. Kimya sektöründe faaliyet gösteren firmaların biraraya gelerek, sektörün gücünü artırmayı hedeflediklerini dile getiren Delioğlu, mesleki ve teknik eğitim konusunda belgelendirme için Avrupa Birliği’nden hibe fonları almaya hak kazandıklarını anlattı.

Kaynak : haber3.com

259 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!