Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Çatlak telefon ekranları tarihe karışıyor

Çatlak telefon ekranları tarihe karışıyor

catlak telefon ekranlari tarihe karisiyor - Çatlak telefon ekranları tarihe karışıyor

Kırılan veya çatlayan telefon ekranlarının tamirinde artık sona geliniyor.

American Chemical Society’de sunulan son çalışmalara göre, yeni bir kimyasal yöntemle oluşturulması planlanan telefon ekranları, kendi kendini yenileyebilme özelliğine sahip olacak. Bu polimer ekranların en güzel özelliği ise kırık veya çatlakları 24 saat içinde tamir edebilmesi.

Çalışmayı başlatan isimlerden Dr. Wang, bu özel ekranların keşfinde özellikle ünlü X-Men’den ilham aldığını belirtiyor. Küçükken bir X-Men hayranı olan Dr. Wang, X-Men’deki mutantların kendi yaralarını iyileştirip dünyayı kurtarmasıyla, kendi icadı olan polimer camların ‘dünyayı kurtarması’ arasında da esprili bir bağ kuruyor. Bu yeni polimer camlar üzerinde çalışmalarını sürdüren Dr. Wang ve ekibi, ürünlerinin özelliklerini istedikleri ölçüde geliştirip kullanıma sunarlarsa artık kimse kırılan telefon camı için 24 saatten fazla tasalanmayacak gibi görünüyor.

Kaynak : ahaber.com.tr

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com