Çin Jushi Firması Mısırdaki En Büyük Cam Elyafı Üreticisi Olmayı Kutluyor

Çin Jushi Firması Mısırdaki En Büyük Cam Elyafı Üreticisi Olmayı Kutluyor

Fotoğraf : Çin’in dev fiberglas şirketi Jushi , 28 Ağustos 2018’de Kahire’nin güneydoğusundaki Suez sahil ilinin Mısır’ın Ain Sokhna semtindeki şubesinde  fiberglas üretiminin 200.000. tonu  tamamlanmasını kutladı . (Xinhua / Meng Tao)

AIN SOKHNA, Mısır, 29 Ağustos (Xinhua) – Çin’in dev fiberglas şirketi Jushi, Mısır’ın Suez sahil ilinin Kahire’nin güneydoğusundaki Ain Sokhna bolgesindeki şubesiyle 200.000 tonu tamamlamasını  Salı günü kutlandı.

Üst düzey Çinli diplomatlar ve Mısırlı yetkililerin katıldığı bir törende, Jushi Group Yönetim Kurulu Başkanı Zhang Yuqiang, Jushi Egypt tarafından yapılan fiberglas üretiminin 2014 yılında 80.000 tonluk bir üretim ile başlamasından bu yana “mucizevi” olduğunu söyledi.

“Jushi Mısır, 600 milyon ABD Dolar dan  fazla bir yatırımı tamamladı. Şu anda Çin’in en büyük yatırım, en ileri teknoloji ve ekipman en hızlı inşaat hızı ile Mısır’da yatırım yaptığı en büyük endüstriyel üretim projesidir” dedi. katılımcılara anlattı.

Çin Jushi Firması Mısırdaki En Büyük Cam Elyafı Üreticisi Olmayı Kutluyor

Fotoğraf : Mısırlı işçiler, 28 Temmuz 2018’de Suez Valiliği’nde Çin’in Jushi 200.000 ton fiberglas kurulusunun  atölyesinde idiler. (Xinhua / Meng Tao)

Çin’in önde gelen fiberglas üreticisi, Mısır’ın dünyanın en büyük fiberglas üreticilerinden biri olmasına yardımcı oldu.

Jushi sorumlusu , “Jushi Egypt, Çin’in dışında dünyanın en büyük fiberglas üretim üssü ve Afrika kıtasının fiberglas imalat endüstrisindeki eksiği  dolduran Afrika’daki tek kurum.” dedi.

Jushi Mısır fiberglas üretim üssü Çin Jushi’nin “dışarıya acıl” stratejisi için sadece bir kilometre taşı olmadığını, aynı zamanda Çin ile Mısır arasındaki ekonomik işbirliğinin önemli bir kazanım ve başarılı bir örneği olduğunu da sözlerine ekledi.

Jushi Mısır, Suez Kanalı Ekonomik Bölgesi’ndeki (SCZone) en eski ve en büyük sanayi geliştiren  kurumlardan biri olan ve bölgede 7.23 kilometrekarelik bir alan geliştiren Çin TEDA’nın bir kiracısıdır.

Mısır, dünyadaki onlarca eyalet arasında ekonomik işbirliği için Çin’in Kemer ve Yol İnisiyatifi’ne, antik arazi ve deniz ticaret yollarının altyapı projeleriyle yeniden canlandırılmasına   büyük bir ilgi duyuyor.

Çin Jushi Firması Mısırdaki En Büyük Cam Elyafı Üreticisi Olmayı Kutluyor

Fotoğraf : Suez Valisi Ahmed Hamed (C), 28 Ağustos 2018’de Suez Valiliği’nde Çin’in Jushi 200.000 ton fiberglas üretim üssünü ziyaret etti. (Xinhua / Meng Tao)

Suez Valisi Ahmed Hamed, kendi adına Mısır-Çin ekonomik ve ticari işbirliğinin “kaleleri” olarak eyaletine atıfta bulundu.

Mısır valisi, Çin’in Ain ile birlikte Çin’in TEDA ekonomik ve sanayi bölgesinde ve enerji, atık geri dönüşümü, hafif raylı geçişler, iletişim ve bilgi teknolojileri alanlarında çeşitli projeler yürüttüğü Çin ile olan işbirliğini tekrar dile getirdi.

Çin Jushi Firması Mısırdaki En Büyük Cam Elyafı Üreticisi Olmayı Kutluyor

Fotoğraf : Mısırlı işçi, 28 Temmuz 2018’de Suez Valiliği’nde Çin’in Jushi 200.000 ton fiberglas üretimi yapan atölyesinde. (Xinhua / Meng Tao)

Hamed, “Fiberglass Endüstrisi için Jushi Mısır, Mısır ve Çin hükümetleri ile Mısır topraklarındaki en büyük Çin yatırımlarından biri olan ekonomik işbirliğinin en önemli sonuçlarından biridir.” dedi.

Kaynak : xinhuanet.com

419 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Aşağıdaki Haberleri de Okuyabilirsiniz

Kopyalamak Yasaktır!