Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Çin, Rus Uranyum Madenine Yatırım Yapacak

Çin, Rus Uranyum Madenine Yatırım Yapacak

cin rus uranyum madenine yatirim yapacak - Çin, Rus Uranyum Madenine Yatırım Yapacak

Çin, Rusya’da nükleer enerjinin temel hammaddesi olan uranyum madeni işletmesi için 325 milyon dolarlık bir yatırıma katılacak.

Rusya nükleer ajansı Rosatom’un iki birimi, Bölgesel Kalkınma için Rusya-Çin Yatırım Fonu (IFRD) ile birlikte Rusya’da uranyum üretimi ortak girişimi için anlaşma imzaladı. Vedomosti gazetesinde yer alan habere göre, ortak uranyum projesi, JSC Atomredmetzoloto’nun bir alt kuruluşu olan Priargunsky Sanayi Madencilik ve Kimya Birliği’nin altı numaralı madeni olacak. Projenin toplam maliyeti 18,5 milyar ruble (325 milyon dolar) olacak.

IFRD CEO’su Rustam Temirgaliev 16,1 milyar rublenin kendi fonlarından olacağını belirtti. Temirgaliev, fonun tek yönetici şirket olacağını ifade etti. Gazete, uranyumda gerçek yatırımcının Çin Ulusal Nükleer Kurumu’nun (CNNC) olacağını yazdı. CNNC ayrıca Rostatom’un Atomredmetzoloto birimi ile nükleer elektrik santralleri için uranyum yakıtı üretimi yapacak hammadde alımını sağlayacak anlaşma da imzalamaya hazırlanıyor.

Kaynak : enerjigunlugu.net

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com