Kimyasal Güvenlik Başkanı “Dikkatli İyimser” Temsilcilik Korunacak

Kimyasal Güvenlik Başkanı "Dikkatli İyimser" Temsilcilik Korunacak

ABD Kimyasal Güvenlik Başkanı Meclis’in Trump’ın iptal etmesini durduracağından umutlu.

Başkan Trump’ın son vermeyi planladığı, güç durumdaki ABD Kimyasal Güvenlik Kurulu’nun başkanı ‘’ Dikkatli bir şekilde iyimser’’ olduğunu, Meclis’in kurumu kurtaracağını söyledi. Kimyasal Güvenlik Kurulu endüstriyel kimyasal kazaları araştıran ve yeniden meydana gelmelerini önlemek için tavsiyeler veren tek bağımsız Amerikan kurum.

Kimyasal Güvenlik Kurulu başkanı Vanessa Sutherland 254. Amerikan Kimyasal Birliği Ulusal Toplantı ve Fuarı’nda , Washington’da ‘’Biz – Kimyasal Güvenlik Kurulu’nun üyeleri ve personeli – güvenlik konusunda çok tutkuluyuz ve mesajlar iletiyoruz, ve çok güçlü bir şekilde inanıyoruz ki ilerleme kaydediyoruz ve kimyasal güvenlik yönetiminde ülke çapında fark yaratıyoruz .’’ dedi. ‘’ İyi haber şu ki Meclis de bizimle aynı fikirde görünüyor’’dedi, geçen Temmuz Meclis’in Kimyasal Güvenlik Kurulu’nun 1 Ekim 2017 yılında başlayan 2018 mali yılı içinde görevine devam edeceğini de dahil ederek başkan Trump’ın yasa önerisini reddettiğini ekledi.

Sutherland Beyaz Saray Yönetim ve Bütçe Ofisi’ne Mart ayı içinde bir toplantı için nasıl çağrıldığını ve orada Trump’ın kurumu iptal etmeyi planladığını söylendiğini hatırlattı. ‘’ Bunu söylemek istemezdim ama, bu benim ve personel için de çok üzücüydü ve bu haber benim için şaşırtıcıydı ‘’ dedi. Amerikan Kimyasal Birliği de dahil olmak üzere başkanın CSB ‘yi ( Kimyasal Güvenlik Kurulu) finanse etmeyi kesme planlarına önemli ölçüde karşıtlık meydana geldi.

Herhangi Bir Şeyden Emin Değilim

Sutherland, Meclis’in 5 Eylül’de yaz tatilinden döndüğünde, Senato’nun CSB’yi 2018 mali yıl için finanse etmek üzere uygunluk sağlayacağından umutlu olduğunu fakat aynı zamanda endişeli olduğunu da söyledi. ‘’ Hiçbir şeyden emin değilim-Hükümetin 1 Ekim’e kadar çalışmaya devam edeceğinden bile emin değilim ‘’ dedi, Amerikan federal kurumlarınb Ekim 2013’de iki haftadan fazla kapalı kaldığını ekledi.

‘’Senato’nun bizim yaptığımız işe değer verdiğinden emin miyim , evet, fakat bunun son 10 yılda olduğu gibi en az 11 milyon dolar ( 8,5 milyon pound ) alacağımız konusunda Meclis desteğine dönüşeceğinden ve bunun sabit kalacağından emin miyim ? Bilmiyorum ‘’ diye belirtti.

Politik olarak atanan bir kişi olarak,  Sutherland insanları kurumu korumak için Meclis’e lobi yapmaya cesaretlendirecek bir konumda olmadığını fakat üst düzey komitelerin veya Ulusal Güvenlik Kurulu – Amerika’da önlenebilir kazaları ve ölümleri durdurarak sağlık ve güvenliği yükselten kar amacı gütmeyen kuruluş- gibi organizasyonların bireysel üyelerinden gelen telefon ve mektupların Meclis ve Senato liderleri üzerinde önemli etkileri olduğunu söyledi. ‘’Belirli son aylar kurul için gerçekten çok zorlayıcı oldu’ diye belirtti. Ofisinin CSB’nin olası bir iptale cevap olarak bir plan geliştirmek için birçok ay harcadığını ve 2017’den 20121’e kadar beş yıllık stratejik planına devam etmeye çalıştığını söyledi.

Sutherland CSB’nin tek olduğunu vurguladı ve 40 çalışan ve sadece 11 milyon dolarlık bir bütçe ile gerçekten aşırı etkin olunduğuna dikkat çekti. Çünkü başlangıç olarak, kuruluş 130’un üzerinde olay araştırdı ve % 78 ‘i adrese gönderilen 804 tavsiye yayınladı.

Kaynak : chemistryworld.com

195 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!