Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden Çiftçilere Zirai İlaç Desteği

denizli buyuksehir belediyesi nden ciftcilere zirai ilac destegi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli ve çevresinde etkili olan don sonrası bağları zarar gören Güneyli çiftçilere zirai ilaç desteğinde bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, don olayının etkili olduğu Güney ilçesindeki çiftçilere ücretsiz zirai ilaç desteğinde bulundu. Özellikle üzüm bağlarında etkili olan mildiyo ve ölü kol hastalığına karşı kullanılan zirai ilaç dağıtımı pilot bölge olarak belirlenen Güney ilçesinde yapıldı. Zirai ilaç dağıtımına Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Sağlık Şube Müdürlüğü personeli ve üreticiler katıldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Kapukıran, Denizli ve çevresinde etkili olan don sonrası üreticilerin ihtiyacı olan zirai ilacın özellikle üzüm bağlarında ölü kol ve mildiyo hastalığına karşı kullanıldığını belirtti.

Zirai ilaç dağıtımının ilk etapta pilot bölge olarak belirlenen Güney ilçesinde yapıldığını kaydeden Kapukıran, ilaç hakkında çiftçilere bilgi verdi. Zirai ilaç desteğinden oldukça memnun kalan Güneyli üreticiler ise Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri daha sonra ilaç dağıtımını gerçekleştirerek, zirai ilacın hangi ölçüde kullanılması gerektiğini ve dikkat edilmesi gereken konuları anlattı. Söz konusu ilacın Denizli Tarım İl Müdürlüğü yetkililerinin tavsiyesi ile belirlendiği kaydedilirken, bağlarda ölü kol ve mildiyo hastalığına karşı etkili olduğu belirtildi. İlacın biyosidal ürün olduğu, kullanım sırasında eldiven, gözlük, maske gibi koruyucu önlemlerin alınıp, hiçbir şekilde temas edilmemesi gerektiği ifade edildi.

Kaynak : beyazgazete.com

612 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!