Enerji ve gıda artık savaş sebebi olmaktan çıksın

enerji ve gida artik savas sebebi olmaktan ciksin

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin, bütün kültürlerin, dinlerin buluştuğu coğrafyada olma özelliğini, EXPO Milano Türkiye Pavyonu’nda gösterdiğini söyledi.

Bakan Zeybekci, “EXPO Milano Türkiye Pavyonu” resmi açılışını gerçekleştirdi. Törende konuşan Zeybekci, Expo Milano’da olmaktan büyük gurur duyduğunu belirtti.

EXPO Milano’nun konseptinin “Gezegeni Beslemek, Yaşam için Enerji” olduğunu kaydeden Zeybekci, bu amaçların barış ve huzur içerisinde  gerçekleştirilebileceğine işaret etti. Zeybekci, “Dünyanın enerji ve gıda anlamında zengin kaynakların olduğu bölgelerinin, artık savaş sebebi olmaktan çıkması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye paylaşma, barış ve huzur içinde yaşama  anlamında güzel bir örnek. Bu özelliğimizi sürdürmek en önemli amacımızdır” ifadelerini kullandı.

Bakan Zeybekci, İtalya ve Türkiye’nin birlikte büyük şeyleri başarabilecek özelliklere sahip iki ülke olduğunu kaydetti. Zeybekci, “Bu yıl sonuna kadar problemlerimizi bitirmiş, işbirlikleri anlamda zengin bir 2016’ya başlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

İtalya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Carlo Caldena da Türk pavyonunun açık alanlardan oluşan sıradışı bir tasarıma sahip  olduğunu kaydederek, Türkiye’nin uluslararası ilişkiler ve ticarette önemli bir yer tuttuğuna işaret etti.

Kaynak : milliyet.com.tr

620 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!