Doktorlar Slime Konusunda Uyarıyor!

Doktorlar Slime Konusunda Uyarıyor!

Yeni çılgınlık, YouTube’da hakkında yüzlerce video ile karşılaşabileceğiniz çocukların temizlik malzemesi veya pestisit olarak kullanılan boraks ile slime yapma videoları.

Dr. Richard Uluski bu evde yapılan oyuncakların çocuklar için tehlikeli olabileceğini belirtiyor ve, “Kimyasal şeyler oyuncak olarak kullanılmamalı.” Diyor.

Düzinelerce boraks ile slime yapma linki var. Uluski şu şekilde belirtiyor; “Bu gerçekten çok popüler çünkü mağazalarda gördüğünüz şeyleri kendiniz yapabiliyor ve istediğiniz renge boyayabiliyorsunuz.”

Dr. Uluski ebeveynleri işin sağlık boyutu konusunda uyarıyor. “Bu tıpkı, boyaya kurşun koyup, onu da oyuncağa koyup çocukların yutmamasını beklemeye benziyor.” Diyor ve bir çocuğun boraks ile yapılan bir slime oyuncağını yutması durumunda zehirlenebileceğini, hatta nöbetlere dahi sebep olabileceğini belirtiyor.(Hemen belirti göstermeyebilir.)

Uluski son olarak, “Ağızda yanıklar ve kabarcıklar olmayacaktır fakat çok fazla yutan çocuklar kusmaya başlayabilir ve karın ağrısı yaşayabilir.” Diyor.

Eğer çocuğunuz boraks yutarsa, hastaneye götürmelisiniz.

Kaynak: nbc4i.com

Okumanızı Öneriyoruz

Kentsel Hava Kirliliği COVID-19’u Daha Ölümcül Yapabilir

Yeni araştırma, hava kirliliğinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Koronavirüs salgınına ölümcül bir etkisi olabileceğini açığa çıkarıyor. …