Dow Türkiye, Gaziantep’te Gaplasder Üyeleri ile Buluştu

dow turkiye gaziantep te gaplasder uyeleri ile bulustu

2015 yılı içerisinde Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği’ne (GAPLASDER) üye olan Dow Türkiye, düzenlediği akşam yemeğinde, dernek üyeleriyle bir araya geldi.

Toplantıya, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, GAPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kökoğlu, Dow Türkiye ve Orta Asya Başkanı İhsan Necipoğlu, Dow Türkiye Güney Ofisi Lideri Onur Terkesli , GAPLASDER üyeleri ve Dow işkollarını temsil eden yöneticiler katıldı.

GAPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kökoğlu, toplantının düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, amaçlarının Gaziantep başta olmak üzere Güneydoğu’daki diğer şehirlerde de plastik ve kimya üretimi yapan sanayicilerle sinerji yaratarak, sektöre katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Kökoğlu, Dow Türkiye’nin GAPLASDER’e üyeliğinin sektöre sinerji yaratmasını dileyerek, Dow Türkiye Gaziantep ofisinin burada açılacak bir fabrikanın temellerini oluşturmasını temenni etti. Kullanım alanı çok geniş olan plastik ve kimya sektörünün gün geçtikçe daha da önem kazandığını vurgulayan Kökoğlu, “Gaziantep sanayisinde gerek istihdam, gerekse ihracatta önemli payı bulunan plastik ve kimya sektörü, sektörel kümelenmenin güzel bir örneğidir ve firmalarımız dünyadaki üretimin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır” dedi.

Dow Türkiye ve Orta Asya Başkanı İhsan Necipoğlu, yaptığı sunumda Dow’ın globalde ve Türkiye’de iş yapış felsefesini aktararak, üretimin sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurulmasının önemini vurguladı. Küresel sorunların ancak hükümet, üniversiteler ve iş dünyası altın üçgeninin birlikte hareket etmesi ile aşılabileceğini vurgulayan Necipoğlu, Dow ürünlerinin sunduğu inovasyonu ve bu ileri seviye üretimin dünya ve Türkiye’de örneklemelerinin karbon emisyonlarının düşmesindeki katkılarını anlattı.

Dow Türkiye Güney Ofis Lideri Onur Terkeşli de, konuşmasında, Gaziantep’in Türkiye’nin en büyük endüstri şehirlerinden birisi olduğunu belirterek, “Gaziantep’teki yolculuğumuza uzun planlamalar ve büyük inançla, burada artık misafir olarak değil, kalıcı olabilmek amacı ile iki sene önce başladık. Türkiye’deki ikinci Dow ofisinin Gaziantep’te kurulmuş olması bizim bu şehre ve bölgeye olan inancımızın eseridir. Gaziantep sayesinde göç artık doğudan batıya değil, batıdan doğuya gerçekleşmeye başlamıştır” şeklinde konuştu.

Toplantı birlikte yenen akşam yemeği sırasındaki soru-cevaplar ardından sona erdi.

Kaynak : olaymedya.com

4.856 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!