DuPont Almanya’daki Zytel HTN polimer kapasitesine yatırım yapıyor

dupont almanya daki zytel htn polimer kapasitesine yatirim yapiyor

DuPont Performance Materials, bugün, Almanya’nın Hamm kentindeki Uentrop tesisinde, Zytel HTN PPA polimer kapasitesine yatırım yaptığını duyurdu.

Söz konusu tesis, Avrupa’daki ilk Zytel HTN polimer üretim tesisi olacak. İnşası hâlihazırda başlamış olup, yeni tesisin 2016 yazında üretime başlaması planlanıyor.

Otomotiv, elektrikli ürünler ve tüketici elektroniği pazarlarında kullanılan malzemelerde artan küresel talebi karşılamak için Zytel HTN kapasitesinin artması gerekiyor. DuPont Performance Materials’da Naylon ve Polyesterde Küresel Ticaret Yöneticisi olan Richard Mayo, Avrupa’da Zytel HTN üretimine yatırım yapılması kararının, Avrupa pazarına tam bağlılıklarını ve Avrupa’daki tüketicilerin artan talebini yerli arz ile karşılamadaki kararlılıklarını yansıttığını belirtti.

Bununla birlikte, Mayo, 2015 yılında, Zytel HTN polimer kapasitesinde Richmond/Virginia tesisinde %10 artış olduğunu; Uentrop tesisindeki Zytel PA 66 ve PA 6 bileşiklerinde ise %20 kapasite artışı olduğunu ifade etti.DuPont, Zytel HTN’yi, 1994 yılında geleneksel mühendislik reçineleri ile yüksek kalitede polimerler arasındaki performans ayrılığına uygun maliyetli bir köprü oluşturmak için piyasaya sürmüştü.

Zytel HTN PPA, yüksek sıcaklıklara, kimyasallara ve neme maruz kalmasına rağmen sertliğini, gücünü ve  mekanik özelliklerini koruyor. Bu durum, ürünü, otomotiv sektörünün kaporta altı bileşenleri ve sistemlerinde, bağlantı elemanları ve burç yatağında kullanılması için ideal hale getiriyor. Tüketici elektroniğinde ise Zytel HTN yüksek performanslı poliamitleri, cep telefonları, tabletler ve diğer el gereçlerinin tasarımında kullanıldığında tasarımcıların  daha hafif ve ince ürünler yaratmasını sağlıyor. Kalite ve ürün uyumuna odaklanan DuPont, Zytel HTN için dünya ölçeğinde üretim varlığına sahip olup, tüketicilerin bulunduğu yerlerde yerli arzı sağlamak için dünyanın üç bölgesinde birden birleşik tesisler işletiyor.

Kaynak : ogunhaber.com

788 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!