DyStar Yeni Gelişmelerini Performans Günleri’nde Tanıtıyor

DyStar Yeni Gelişmelerini Performans Günleri’nde Tanıtıyor

Bir yüzyıldan uzun süredir özel kimyasallar alanında ürün geliştiren inovatif kimya firması DyStar, geçtiğimiz Kasım ayında Münih’te düzenlenen Performans Günleri Ticaret Fuarı’nda ziyaretçiler ile buluştu.

Küresel Marka ve Parakende Yöneticisi Bernhard Knoche, bu fuara ikinci kez katıldıklarını belirtti. “Son geliştirdiğimiz ürünlerden beş tanesi özel jüri tarafından Özel Duvar’da sergilenmek üzere seçildi. Böylece DyStar olarak üretiminizi nasıl daha sürdürülebilir hale getirebileceğimizi görebilirsiniz.

Firmalar Özel Duvar’da ürünlerinin sergilenebilmiş olmasına oldukça önem veriyorlar. Duvarda sergilenmeye hak kazanan DyStar ürünleri ise şunlar: DyStar Cadira Reactive, Dycon HF on Tenowa 1, Dycon HF on Tenowa 12, Dycon HF on Texlene, Dycon HF on Ceramica Green.

DyStar Cadira ürünü ilk kez 2016 yılında lansmanı yapılan bir kaynak verimiliğini arttırma modülü. Cadire konsepti, enerji, su kullanımını ve ortaya çıkan atık miktarını ciddi anlamda azaltıyor. Dycon HF serisi ise, selülozik elyaflar ve bunların PES, PA ve PU elyaflarla karışımlarının üretiminde kullanılabilecek en maliyet ve kaynak etkin yöntem olarak kabul ediliyor.

İki günlük fuar; fonsiyonel kumaş sektöründeki üreticiler, markalar ve parakendeciler için pek çok yeni çözümü öne çıkarttı. DyStar standında da sektörü daha yeşil hale getirmeye yönelik pek çok çözüm konuşuldu.

DyStar, 50 ülke ve 17 üretim tesisinde 2200 çalışanı ile çeşitli sektörlerden müşterilerine hizmet veriyor.

Kaynak: innovationintextiles.com

Okumanızı Öneriyoruz

Tatlı Su Tedarik İhtiyaçlarını Karşılayacak Bir Filtre

Yale önderliğindeki araştırma ekibi, suyu içerdiği tuzdan arındırmanın daha iyi bir yolunu bulmak için ilham …