Elazığ’daki Çimento Fabrikasının Taşınması

Elazığ'daki Çimento Fabrikasının Taşınması

Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği (ESİB) tarafından çimento fabrikasının kentin dışına taşınması için başlatılan imza kampanyası sona erdi.

ESİB yönetim kurulu üyesi Bilal Çoban çimento fabrikasının yer değişikliği ile ilgili bilgi verdi.

ESİB’in, çimento fabrikasının yer değişikliğiyle ilgili çalışmalara 35 gün önceden başladığını belirten Çoban, “ESİB olarak öncelikle bürokrasi, muhtarlar ve sivil toplum örgütlerini gezerek bilgilendirme yaptık. Daha sonra çimento fabrikasının yer değişikliği için imza kampanyası başlattık. Elazığ çimento fabrikasının yer değişikliğini, şehir dışına taşınmasını modern, daha çok insanın çalışabileceği bir fabrikanın kurulmasını arzu ettik ve halk desteğini arkamıza alarak bugüne kadar geldik” dedi.

Çimento fabrikasının yer değişikliğiyle ilgili tarafların Çevre ve Şehircilik Bakanlığında bir araya geldiğini ifade eden Çoban, “Bakanımız, İtalyan şirketin İtalya’daki CEO’su, İzmir’deki firma yetkilileri, genel müdürler, şehrimizin iki milletvekili ve Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz bir toplantı yapmış. Alınan kararda çimento fabrikasının 21 Mart’ta yer değişikliği ile ilgili son görüşmenin yapılmasına karar verilmiştir” diye konuştu.
Yapılan açıklamanın ardından bir süredir devam eden imza kampanyası da sona erdi.

Kaynak : milliyet.com.tr

289 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Aşağıdaki Haberleri de Okuyabilirsiniz

Kopyalamak Yasaktır!