Nova Kimyasal Amerika Gulf Sahilindeki Geismar Olefin Tesisini 2.1 Milyar Dolara Alacak

Nova Kimyasal Amerika Gulf Sahilindeki Geismar Olefin Tesisini 2.1 Milyar Dolara Alacak

Nova Kimyasalları, Amerika, Louisiana, Geismar’daki yaklaşık 525 akre büyüklüğündeki gelişmemiş arazi ile birlikte olefin tesisinin % 88.46 lık Williams Ortaklarının payını ve Mt. Belvieu, Teksas’taki etilen işleme merkezini satın almak için anlaştı.

Üyelik payı satın alma sözleşmesine göre, Nova Kimyasalları bu satın alma için 2.1 Milyar Dolar düşünüyor ve bu durum parasal ayarlamalara bağlı.

Bu ticari işlemin kapatılmasından sonra, her iki şirket Williams ‘ın etan hammaddesini tesise temin etmesi ve taşımasını üstlendiği uzun süreli bir anlaşma imzaladılar.

Nova Kimyasalları başkanı ve CEO’su Todd Karan ‘’ Bu ticari işlem bize hızlı, olumlu  para akışlı çalışan bir tesisin satın alınması fırsatını ve deneyimli iş gücünden yararlanmayı ve yeni müşterilere ulaşmayı sağlıyor. ‘’ dedi.

‘’Bu işimizin gelişmesine ve Amerika’da değer yaratan yatırımlara onların taahhüdünün açık bir göstergesi ‘’

Büyüme stratejimizin kilit bileşeni Amerika Gulf Sahiline kadar genişlemek  ve Amerika ülkelerindeki müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için yeni nesil teknolojiyi güçlendirmektir.

‘’İş Amerika’nın önemli kaya gazı rezervlerinden ve iyi oluşumlu petrokimyasallardan yararlanan coğrafik ayak izimizi çeşitlendirmemizi ve zincir altyapısı tedariğini sağlıyor.’’

Gulf Sahili’nde yerleşimli , YHE olefin Tesisi yılda 1.95 Milyar pound etilen üretiyor.

Kuzey Amerika’daki en büyük rafineri ve petrokimyasal üretim merkezi olan tesis aynı zamanda nehire ulaşımı da sağlıyor.

Karran : ‘’ Texas’taki Borealis ve Total ile iş ortaklığı oluşturmak için yaptığımız planları açıkladığımız yakın zamandaki duyurularımızla birlikte , Amerika Gulf Sahili’ndeki varlığımızı sağlamlaştırmak için adımlar atmış bulunuyoruz’’ diye ekledi.

Bizler yönetim kurulumuzun ve patronumuzun desteğinden dolayı müteşekkiriz. Bu onların Amerika ülkelerindeki değer yaratan yatırımlara ve işimizin gelişmesine karşı verdikleri taahüdün açık bir göstergesidir.

Nova aynı zamanda Williams Houston ofisindeki satış ve pazarlama personelinin yanı sıra Geismar tesisindeki tüm işçilere iş sağlayacağını iddia etti.

Gümrük düzenleme onayları ve diğer şartlara bağlı olarak, ticari işlemin daha sonra bu yılda kapanması bekleniyor.

Bu ticari işlemde , Orrick , Herrington & Sutcliffe ve Liskow & Lewis Nova Kimyasalları’na yasal yardımcılık yaparken , HSBC Güvenliği ( Amerika ) üst düzey parasal danışman olarak rol aldı.

Nova Kimyasalları günlük kimyasal ve olefin reçineleri üretiyor.

Alberta , Kanada’da merkez ofisi olan şirket Uluslar arası Petrol Yatırım Şirketi’nin bir alt kuruluşudur.

Kaynak : chemicals-technology.com

349 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!