Elektrikli Cihazlar için Polimer Alüminyum Kondansatör

Elektrikli Cihazlar için Polimer Alüminyum Kondansatör

Fotoğraf : Elektrikli Cihazlar Için Polimer Alüminyum Kondansatör

Hoofddorp, Hollanda: Murata, bu boyutta dünyanın ilk ürünü olan popüler B kasasında (EIA 1411) bir polimer alüminyum kondansatörü (PAC) geliştirdi. Küçük PAC öncelikle dizüstü bilgisayarlar, ince televizyonlar ve AV ekipmanı gibi mobil cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Elektronik cihazlar daha küçük, daha ince ve daha hızlı hale gelirken, güç devrelerinin giriş ve çıkışlarını yumuşatmak için fiziksel olarak daha küçük bir kapasitör ihtiyacı daha da artmıştır. Şimdiye kadar tantalium kapasitörler B kasanın ana tercihi olmuştur, ancak yeni B kasanın büyüklüğü PAC’ler, istenen düşük ESR özelliklerine sahip başka bir tercihtir. Bu ihtiyacı karşılamak için Murata, ECNSB41C336M040L parça numarası olarak tanımlanan daha küçük PAC’yi geliştirdi. Çubuğu daha da yükselterek, yeni kapasitör 105 C derece dayanıklılık, 16 V nominal gerilim ve 33 uF kapasitans sunuyor. Kondansatör  değerinde +/-% 20 toleransa ve 40 milliohm maksimum ESR derecesine sahip olduğu belirtildi. Sağlamlığı ve çok yönlülüğü sergileyen bu ürün, -40 ila +105 ° C arası kullanılabilir bir sıcaklık aralığına sahiptir. Kondansatörün boyutları L=3.5, W=2.8, T=1.9 (mm)dir.

Monolitik Seramik Kondansatörü

Murata dünyanın ilk sıcaklık kompanzasyonlu 100 pF 008004 boyutlu monolitik seramik kondansatörünü (MLCC) tanıtıyor. Bir kağıtta küçük bir nokta görünümümde, öncelikle mobil aygıtlarda ve kablosuz iletişim modüllerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sıcaklık dengelenmiş bir MLCC, sıcaklık değişimlerine karşı kapasitörde az bir değişiklik gösterir; Dolayısıyla filtrelerdeki ve yüksek frekanslı devrelerdeki eşleme amaçları için kullanılır. Bileşenlerin boyutunun azaltılması ve daha yüksek montaj yoğunluğu, çoklu bant / çoklu modu ve işlevlerin çeşitliliğini artırmak için kablosuz iletişim aygıtlarında gereklidir.

Murata’nın yeni GRM011 kondansatör aralığı, bu ihtiyacı karşılayarak, en küçük 0402M boyutundan (0,4 x 0,2 mm) 0,201M boyutuna 0,25 (H & W) x 0,125 mm (L) boyutuna kadar küçülterek daha küçük ve daha yüksek yoğunluklu devre tasarımlarına katkıda bulunuyor. Alternatif olarak, EIA kodlama terimiyle, boyutlandırma 008004’tür. Halen 11 ila 100 pF aralığında kapasitans değerleri mevcuttur, bunların tümü 25 Vdc nominal gerilime sahiptir. Çok yönlülük için, J (±% 5) ve G (±% 2) arasında iki tolerans değeri mevcuttur ve kondansatörler -55 ila 125 ° C’lik kullanılabilir bir sıcaklık aralığına sahiptir. Kapasitörler C0G olarak formüle edilmiş olup sıcaklık-kompanzasyonlu EIA Sınıf I seramik malzemelerinin en popüler formülüdür.

Kaynak : haberortak.com

Okumanızı Öneriyoruz

Antimikrobiyal Direnç

  Antimikrobiyal ilaçların kötüye kullanımının sağlık hizmetlerine yönelik tehdidi hala ortadan kalkamadı. Bakteriyolog Alexander Fleming, 1945 …