“Energy Challenge” birinci takımı ODTÜ oldu

energy challenge birinci takimi odtu oldu

“Energy Challenge” birinci takımı ODTÜ oldu. Keyifli anların yaşandığı yarışmaya ODTÜ, İTÜ, Erciyes, Batman ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi katıldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Energy Challenge, beş üniversite arasında “Petrol Ürünleri” konusunda gerçekleşti. Üniversite öğrencilerinin sektöre girmesi için büyük öneme sahip olan EIF’in düzenli olarak gerçekleştirdiği bu yarışma, sektörde önemli bir ilk ve tek olma özelliği taşıyor.

“Energy Challenge” kurul başkanlığını yapan İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu gençlik enerjisinin EIF’e daha çok yansımasını istediğini söyledi. Karaosmanoğlu ayrıca: “Öğrencilerimizin sektörümüzü daha yakından tanımalarını ve mesleki donanımlarını geliştirmelerini destekleyerek ödüllendiriyoruz. Öğrencilerimiz “Petrol Ürünleri” başlığı altında bilgi ve hızlarıyla yarıştı. Akaryakıt, Yağlama Yağı, Eko-sürüş ve Güncel Petrol Sektörü konularındaki sorularıma cevap veren takımların birincisi Ortadoğu Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü, ferdi birinci ise Nizami Abbasov oldu” dedi..

Öğrencileri tek tek tebrik eden Global Enerji Derneği Başkanı Av. Çiğdem Şelli Dilek; “Öğrencilerin çalışma hayatına girmeden böyle etkinlikler içerisine girmesi bizim için çok önemli. Onlara destek veren OMV Petrol Ofisi A.Ş.’ye de yüksek sosyal sorumluluk bilincinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak : hurriyet.com.tr

790 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!