Eren Enerji Bilimsel, Araştırma Ve Eğitim Projelerine Sponsor Oldu

eren enerji bilimsel arastirma ve egitim projelerine sponsor oldu

Eren Enerji ile Zonguldak Valiliği arasında 7 maddeden oluşan protokol imzalandı. Protokol kapsamında Eren Enerji eğitimden bilime ve yaşama bir çok konuda gerçekleştirilecek olan projelere sponsor olacak.

Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın makamında gerçekleştirilen programa Eren Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Emir Eren, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Kemal Gümrükçü, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, BAKKA uzmanları, Yayla İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri ve okul müdürü katıldı.

Zonguldak Valiliği ile Eren Enerji arasında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bazı çalışmalar yapıldığını hatırlatarak söze başlayan Vali Ali Kaban şöyle dedi:

“Daha önce biliyorsunuz Eren Enerji’nin Sosyal Sorumluluk Projesi bağlamında bir takım konuları burada protokole bağlamıştık. Bunlardan o gün protokole bağlananların hepsi gerçekleşti. Ama yeni protokoller gündeme geldi. Geçtiğimiz Mart ayının sonunda bir kitap almıştık. Bu da 2 bin 160 sınıfımıza ilkokullardan ve anaokullarından 292 bin 992 TL karşılığında 132 bin 532 kitap temin edilmişti. Bunu Milli Eğitim Müdürlüğü organize etmişti. Ayrıca liselerimiz için de bu sene çok gündeme getirilen; getirilmek istenen Ermeni Meselesi konusuyla alakalı beş ciltlik ermeni özel sayısından 100 takım alınarak 500 cilt temin edilmiş. Ve liselerimize dağıtılmıştı. Ayrıca yine o dönemde gündeme getirip konuştuğumuz bir hususta Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı olması münasebetiyle ortaokul öğrencilerimiz için dağıtılmak üzere 32 bin 585 adet Çanakkale konulu yine Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımızın inceleyerek, onay verdikleri kitaplardan alınarak dağıtıldı. Bunlardan sadece bu gün temsili olarak çocuklarımızdan bir grubu getirip onlara vereceğiz. Ama hepsi dağıtıldı. Yayla İlkokulu’na törenle dağıtılacak. Bu arada hatırlarsanız 20 Roman kadınımız Umre’ye gönderilmesi hususu gündeme gelmişti. Umre’ye gidip geldiler. Dini vecibelerin güzel bir şekilde yerine getirildiği haberini aldık. Güzel oldu. Bu da hoş bir gelişme oldu. Burada 23 Nisan’da o gün temsili vali olan o hakikaten çok da böyle kendine güveni tam bir kızımız vardı. Hüseyin Girgin İlkokulu için saha istemişti. Onu duyunca Emir Bey’de gidip orada görmüş. Bir saha yapılması konusunda bize söz vermişlerdi. O saha da bitmiş. Gençlik Spor İl Müdürü’nden onun da haberini aldım.”

Zonguldak’ın Yaşam Kalitesi Analizi Yapılacak

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın hazırladığı Sosyal Dışlanma ve Romanlar Araştırması ile Yaşanabilir Bir Zonguldak olması için yaşam kalitesi analizi ve engelli profili araştırması protokolü imzalandı. Protokole ise Eren Enerji sponsor oldu. Proje hakkında bilgi veren Vali Ali Kaban, “Bu gün ise başka konularla ilgili protokoller yapacağız. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın iki projesi vardı. Birisi Sosyal Dışlanma ve Romanlar Araştırmasıydı. Diğeri ise Yaşanabilir Bir Zonguldak için Yaşam Kalitesi analizi ve Engelli profili araştırmasıydı. Bu iki araştırmaya yine Eren Holding katılımcı olarak BAKKA ile birlikte destek veriyorlar” diye konuştu.

Huzurevine Engelli Asansörü

65 bin lira değerinde bir başka projeye ise yine Eren Enerji sponsor oldu. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Merkez Huzurevine engelli asansörü yapımı projesi hakkında konuşan Vali Kaban, “Ayrıca merkez huzurevinde asansör sorunumuz vardı. Öncelikle tek kat için merdivenden bir asansör düşünmüştük. Sonra fark edildi ki arkadaşlarımızın çalışmalarında mevcut asansörün büyütülerek hasta asansörü olarak kullanılabileceği ve altıncı kata da çıkabilecek bir asansörün aynı fiyata çıktığı görülünce onu da o tarza çevirdik. O da ilerledi başlandı ve devam ediyor” şeklinde konuştu.

Eren Enerji’den Rusya’daki Sempozyuma Destek

İlki Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Karadeniz ve Balkan Ekonomik ve Politik Araştırmalar sempozyumuna da sponsor olan Eren Enerji bu projeye 50 bin lira ayırdı. Projenin detayını anlatan Vali Ali Kaban şöyle dedi:
“Üniversitemizin faaliyetlerinden güzel bir faaliyet başlatılmıştı geçen yıl hatırlarsanız. 1. Karadeniz ve Balkan Ekonomik ve Politik Araştırmalar sempozyumu burada yapılmıştı. İkincisi bu sene St. Petersburg’da yapılıyor. Çok geniş katılımlı bir çalışma olacak. Hatta Rusya ve Balkanlardan bir hayli katılım olacak bu faaliyet de. Ana sponsor olarak sağolsun parasal anlamda Eren Holding bunu karşılıyor. Ayrıca Enerji Bakanlığımız ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu da sponsorluk verecekler. Bunun görüşmelerini de yaptık. Arkadaşlarımız şu anda çalışmalarını sürdürüyorlar. Güzel bir çalışma olacak.”

22. Geleenksel Tüm Karadenizliler Yayla Şenliği

Vali Ali Kaban, 22. Geleneksel tüm Karadenizliler Yayla Şenliği için Eren Enerji’nin sponsor olduğunu açıkladı. Kaban, amatör sporların da desteklenmesi için Emir Eren ile görüşmelerin yapıldığını ifade ederek şunları dedi:
“Bu sene 22. Yapılacak olan geleneksel tüm Karadenizliler yayla şenliğine yine sponsor Eren Holding oluyor. Onlar da hakikaten çok mutlu oldular. Onlara da şimdiden başarılar diliyorum. Çünkü bu sene işin içerisine bilimsel bir doz da girdi. Bilimsel olarak Karadeniz kültürü konusunda her sene belirlenmiş bir konuda uzman hocalarımız, ülkenin değişik yerlerinden kendi üniversitemizden profesörler küçük birer de orada konferans verecekler. Etkileşimli güzel bir çalışma olacak. Ayrıca önümüzdeki sene için bir üniversite ve lise öğrencilerimize dönük olarak tanınmış yazarlarımızdan kitaplar alınmak suretiyle bunların gelip vilayetimizde üniversite bazlı olarak konferans vermeleri temin edilecek. Bunun da sponsorluğunu sağolsun Eren Enerji kabul etti. Dolayısıyla bir hayli bir şey bıirikmişti. Onları fırsat bu fırsat protokole bağlayalım. Ayrıca bugünkü görüşmelerimizde Emir Bey ile amatörsporun desteklenmesi hususunda önümüzdeki sene bir çalışmanın yapılması için antant kaldık. Çünkü bizde çok başarılı adını bile duymadığımız dünya derecesi yapmış Avrupa derecesi yapmış, ülkede çok başarılı olmuş gençlerimiz var. Geçen beni ziyaret ettiler. Hakikaten haberimiz olmuyor. Bu bizim için hakikaten hoş bir durum değil. Biz asıl bu çocuklarımızı bu amatör çalışmaları, topluma yaygınlaştırabileceğimiz, yaşam kalitesini yükseltecek bu amatör çalışmaları desteklememiz gerekiyor. Bununla ilgili de ileride çıkacak araştırma neticesine göre bir çalışma yapma hususunu göz önünde bulunduracağız.”

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ise Rusya’nın St. Petersburg şehrinde gerçekleştirilecek olan sempozyuma ilişkin şöyle dedi:
“Ben size konuyu açtığımda sahiplendiğiniz için hem şahsım hem de organizasyonda görev alan arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Eren Enerji’ye de bu vesile orada en önemli paydaş; sponsor olarak yer aldığı için teşekkür ediyorum. Çünkü karşı tarafta Gazprom olacak. Karadeniz Bölgesi’nde Eren Enerji’nin yer alması hem maddi olarak hem de sembolik olarak enerji kuruluşu olması anlamında çok önemlidir. Eren Enerji’ye çok teşekkür ediyoruz.”

Eren Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Emir Eren; Zonguldak Valisi Ali Kaban ve BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer arasında protokoller imzalandıktan sonra Yayla İlkokulu öğrencilerine Vali Ali Kaban tarafından kitapları hediye edildi.

Kaynak : halkinsesi.com.tr

869 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!