Foça’da ‘Plastik ve Naylon Poşete Hayır’ Kampanyası

Foça'da 'Plastik ve Naylon Poşete Hayır' Kampanyası

Foça’da ‘Plastik ve naylon poşete hayır’ kampanyası

İZMİR’in turistik ilçesi Foça’da, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve farkındalık yaratmak amacıyla  ‘Plastik ve naylon poşete hayır’ kampanyası başlatıldı.

Kent Konseyi Turizm Meclisi üyeleri, Foça’da çevre kirliliğini önlemek adına esnafa kese kağıdı dağıtarak,  ‘Plastik ve naylon poşete hayır’ kampanyası başlattı. Demokrasi Meydanı’nda kurulan stantta ise kampanya ile ilgili vatandaşlara bilgi verildi.

Turizm Meclisi üyelerinden Eren Tunga, çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla kese kağıdı dağıttıklarını belirterek, ” Plastik ve naylon poşete hayır diyoruz. Ancak bunun çok kolay olmadığını biliyoruz. Foça Belediyesi’nin de katkıları var bu işte ve sembolik küçük adımlarla da olsa bu konuya dikkat çekiyoruz. El ilanı dağıtmak yerine seçtiğimiz pazar esnafına ürettiğimiz kesekağıtlarını vereceğiz. Poşetlerinde hazırladığımız varillere atılmasını isteyeceğiz. Yasaklar her zaman başarılı olamıyor. Bunu insanların gönülden yapmasını istiyoruz.  2018’de poşet kullanımı yasaklanacak, biz yerine ne kullanılacak bunlara da dikkat çekiyoruz. Poşet kullanımını azaltarak, geri dönüşüme uygun kesekağıtları, pazar fileleri kullanılmasını öneriyoruz. Halkımızın, birlikte hareket ederek bu konuyu çözebileceğine inanıyoruz” dedi.

Kaynak : hurriyet.com.tr

559 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!