Geleceğin Kimyagerlerinden Ersağ’a Ziyaret

Geleceğin Kimyagerlerinden Ersağ'a Ziyaret

PAÜ Kimya Bölümü Öğrencileri, Ersağ Şirketler Grubuna teknik gezi gerçekleştirdi. Kendisi de bir Kimya Bölümü Mezunu olan Ersağ Şirketler Grubu Ar-Ge/Ür-Ge’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ökten’den firma hakkında genel bilgiler, üretim süreçleri, staj ve kariyer olanakları konularında bilgi alan geleceğin kimyagerleri, daha sonra laboratuvarda incelemelerde bulundu.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kimya Bölümünden, farklı sınıflardan öğrenciler, Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ümit Divrikli, Dr. Öğr. Üyesi Koray Şarkaya ve Arş. Gör. Hayriye Karakaş ile birlikte, Ersağ Şirket Grubuna teknik gezi düzenledi.

İlk olarak seminer salonunda Ersağ Şirketler Grubu Ar-Ge/Ür-Ge’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ökten’den firma hakkında bilgi alan öğrenciler, daha sonra staj ve kariyer imkânları ile ilgili olarak merak ettikleri soruları yöneltti.

Konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Ökten, özellikle en az bir teknik cihazı çok iyi bir şekilde kullanabilir olmanın, olmazsa olmazlar arasında yer aldığını söyledi. Mustafa Ökten, daha sonra Kimyagerlerin üretim sürecinde üstlendiği görevleri anlattı.

Ersağ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sarı da gezi kapsamında bölüm öğretim elemanlarına, Kimya Bölümü öğrenci ve mezunlarına yönelik Üniversite-Sanayi işbirliği ile ilgili çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Ziyaret, analiz laboratuvarındaki incelemelerin ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Kaynak : denizliekspres.com.tr

439 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!