GSO Plastik Üreticileri İtalya’dan Döndü

gso plastik ureticileri italya dan dondu

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından yürütülen, “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” projesi (UR-GE) kapsamında plastik sektörüne yönelik İtalya’nın Milano ve Brescia bölgesine yurtdışı ticaret heyeti organizasyonu düzenlendi.

Heyet, 3 yılda bir düzenlenen,110’dan fazla ülkeden ziyaretçinin katıldığı Milano Plast Fuarı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Program kapsamında Milano Ticaret Ataşesi Semine Uygun’a bir ziyarette bulunarak, İtalya’da iş yapma fırsatları ve iş yaparken dikkat edilecek hususlar hakkında bilgiler alan heyet, ziyaretin ardından İtalya’da plastik üretiminin en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Brescia’ya geçerek, Brescia Sanayiciler Derneği ile ortak bir toplantı yaptı.
Karşılıklı sunumlarla Brescia ve Gaziantep’in sanayilerinin tanıtıldığı toplantının ardından fabrika ziyaretleri ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonları Devam Edecek

Gaziantep Sanayi Odası olarak son üç yıl içinde birçok ülkeye ve sektöre yönelik heyet organizasyonları düzenlediklerini belirten GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü, “Heyete katılan üyelerimiz ekonomi bakanlığı’nın sağladığı yüzde 75 oranındaki geri ödeme desteği sayesinde çok uygun maliyetlerle yurtdışına yönelik düzenlediğimiz faaliyetlere katılım gösteriyorlar. Milano Plast, sektörün en fazla önem verdiği fuarlardan birisi. Heyete katılan firmalarımız hem fuarda plastik sektöründe yaşanan son gelişmeleri yerinde görme fırsatı buldular hem de iş görüşmelerini gerçekleştirdiler. Gaziantepli sanayicilerimizin yurtdışı pazarlarda rekabet gücünün artırılması için bundan sonraki dönemde de heyet organizasyonlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kaynak : milliyet.com.tr

636 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!