Hacettepe Üniversitesi Plastik ve Kauçuk Bilimi ve Teknolojileri Test ve Mükemmeliyet Merkezi İçin Fizibilite Çalışması projesi imzalandı

Hacettepe Üniversitesi Plastik ve Kauçuk Bilimi ve Teknolojileri Test ve Mükemmeliyet Merkezi İçin Fizibilite Çalışması projesi imzalandı.

Ankara Kalkınma Ajansı ve Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi arasında 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında “Hacettepe Üniversitesi Plastik ve Kauçuk Bilimi ve Teknolojileri Test ve Mükemmeliyet Merkezi İçin Fizbilite Çalışması” projesi imzalandı.

19 Ocak 2017 tarihinde Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız tarafından imzalanan sözleşme ile plastik ve kauçuk sektörüne test ve mükemmeliyet merkezi kurulumu için bir fizibilite çalışması hazırlanacak. Merkez, ülkemizde birçok sektörde yoğunca kullanılan plastik, kauçuk ve polimer ürünler üzerine faaliyet gösterecek.

Mükemmeliyet ve test merkezinin kurulmasıyla, ürünlerine test yaptırmak için birçok şirket yurt dışındaki test merkezleri yerine Ankara’da bu ihtiyaçlarını giderebilecek. Ayrıca ÜRGE ve AR-GE’ye dayalı çalışmalarla sektörün ürettiği yüksek teknolojili ürünlerin katma değeri aratacak. Bu sayede şirketler de mevcut ve yeni ürünleri için uluslararası alanda rekabet gücü kazanabilecek. Çalışma bu yönüyle, üniversite sanayi işbirliğinin ve yüksek teknolojide ithalatı azaltma girişimlerinin önemli bir örneği olacak.

Kaynak : ankaraka.org.tr

641 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!