Hidrojenli yerli pil

hidrojenli-yerli-pil

Atılım Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencileri petrolden üç kat, doğalgazdan iki kat fazla yoğunluğa sahip olan hidrojen enerjisi ile yakıt pili geliştirdi.

Yeni ürün, diğer pillerle kıyasladığında yüksek enerji yoğunluğu ile daha uzun süre çalışabiliyor. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılser Devrim, “Özellikle askeri uygulamalar gibi stratejik alanlarda pek çok bileşenin ülke içerisinde üretilmesi gerekiyor. Bu yüzden de uzun ömürlü ve yüksek performanslı yakıt bileşenlerinin yerli olarak geliştirilmesiyle ilgili çalışmalar yapıyoruz” dedi. Araştırma ve geliştirme çalışmalarının lisans öğrencileri tarafından yapıldığını belirten Makine Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Hasan U. Akay, ise ise “Kurduğumuz Lisans Araştırma Programımı ile öğrencilerimiz öğretim üyelerinin araştırma alanlarında çalışmak üzere başvuruda bulunuyor.Böylece, öğrenciler daha küçük yaşlarda araştırma kültürüne kavuşuyor” diye konuştu.

Kaynak : hurriyet.com.tr

Okumanızı Öneriyoruz

Süper Kapasitörler ve Piller: Gerilim Dolu Bir Karşılaşma!

Grafen Hibrit Malzeme İle Verimli Süper Kapasitörler Elde Edilebilir Münih Teknik Üniversitesi İnorganik ve Metal-Organik …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: