Bayer’den Monsanto’ya 62 milyar dolarlık teklif

bayer-den-monsanto-ya-62-milyar-dolarlik-teklif

Alman ilaç ve kimya şirketi Bayer AG, ABD’li tarım şirketi Monsanto’yu satın almak için tamamı nakit olmak üzere, 62 milyar dolarlık teklif sundu.

Bayer AG’den yapılan açıklamada, şirketin ABD merkezli tarım şirketi  Monsanto’yu satın almak için tamamı nakit olmak üzere, hisse başına 122 dolar,  toplam olarak da 62 milyar dolar teklif ettiği ifade edildi.

Açıklamada, şirketin daha fazla spekülasyonu önlemek ve paydaşların  sorularına yanıt vermek için  Monsanto’ya sunduğu teklifin içeriğini açıkladığı  bildirildi.

Bayer’in Monsanto’nun yaptığı işe, yönetim ekibine, güçlü yenilikçi  kapasitesine ve çiftçilere bağlılığına uzun süredir saygı duyduğu aktarılan  açıklamada, “Monsanto şirketinin satın alımı, küresel bir tarım lideri oluşturmak  için güçlü bir seçenek olabilir.” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, şirketin söz konusu satın alma işlemini borçlanma ve öz  kaynak kombinasyonuyla finanse etmeyi planladığı kaydedildi.

Monsanto’nun işine uzun zamandır saygı duyuyoruz

Bayer AG Üst Yöneticisi (CEO) Werner Baumann, konuya ilişkin  açıklamasında, “Monsanto’nun işine uzun zamandır saygı duyuyoruz ve Monsanto’nun  her iki şirket hissedarları için önemli bir değer üretme kapasitesi ortaya  çıkarabilecek entegre bir iş oluşturma vizyonunu paylaşıyoruz.” ifadelerini  kullandı.

Baumann ayrıca, iki şirketin birlikte çiftçilerin, tüketicilerin,  çalışanların ve faaliyet gösterilen yerlerdeki toplumların yararına olan, tarım  sektöründe olağanüstü yenilikçi kapasiteye sahip lider bir oyuncu inşa  edebileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak : milliyet.com.tr

Okumanızı Öneriyoruz

Süper Kapasitörler ve Piller: Gerilim Dolu Bir Karşılaşma!

Grafen Hibrit Malzeme İle Verimli Süper Kapasitörler Elde Edilebilir Münih Teknik Üniversitesi İnorganik ve Metal-Organik …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: