Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Hindistan, Tedarik ve Kalite Sorunlarını Ele Almak İçin Ulusal İlaç Veritabanı Oluşturuyor

Hindistan, Tedarik ve Kalite Sorunlarını Ele Almak İçin Ulusal İlaç Veritabanı Oluşturuyor

hindistan tedarik ve kalite sorunlarini ele almak icin ulusal ilac veritabani olusturuyor - Hindistan, Tedarik ve Kalite Sorunlarını Ele Almak İçin Ulusal İlaç Veritabanı Oluşturuyor

Düzenleyici kurum, ilaçların yönetilmesini ve izlenebilirliğini düzeltmek için adımlar atıyor.

Hindistan ilaç izleme ve düzenleme organı, Merkez İlaç Standart Kontrol Organizasyonu (CDSCO), ilaç üreticileri ve ilaçlar için kapsamlı bir ulusal dijital veri tabanı oluşturuyor.

Hükümet tarafından finanse edilen bir araştırma merkezi olan “Gelişmekte Olan Ülkeler için Araştırma ve Bilgi Sistem” üyesi TC James, ziyaretinde şu anda verilerin kullanılabilirliğinin yeterli ve güvenilir olmamasından ve ciddi zorluklar çıkartmasından şikayetçi olduğunu belirtti. Bir CDSCO yetkilisi Kimya Dünyasına, “Hindistan’daki birçok üretim ve ürün lisansı, yaklaşık 36 eyalet lisans yetkilisi tarafından veriliyorken kalite, güvenlik, etkinlik, kullanılabilirlik ve erişilebilirliğin sağlanması için ulusal bir veri tabanı son derece önemli hale gelmiştir, ”diyor. ‘Şu anda, birçok devletin farklı yazılımlar üzerinde kendi veritabanları var ve tüm bu verilerin merkezinin bir veritabanına entegre edilmesi gerekiyor” diye ekledi. Devlet lisans yetkilileri, üreticilerin eklediği verileri doğrulayacak. CDSCO, tatbikata herhangi bir zaman dilimi koymadı, ancak yetkililer konuya hız kazandırdıklarını söylüyor.

Kamu sağlığına odaklanmış bir politika araştırması organizasyonu olan Endüstriyel Gelişim Enstitüsü’nden ilaç endüstrisi gözlemcisi Dinesh Abrol, “Politika planlaması ve izlemesi için, kimin hangi ilaçları ve nasıl üreteceğini bilmemiz gerekiyor ”diyor. “Birçok devlet lisanslama yetkilisi, üretilen ve pazarlanan ancak izin verilmeyen, akıl almaz kombinasyonları lisanslıyor, ”diyor Abrol.

Sayısallaştırma ve düzenli veri toplama yetkililere yakın gerçek zamanlı ve kapsamlı bilgi sağlayacaktır. Yeni yazılımlar, ilaçların ve ilaç sektörünün izlenip yönetilme şeklini değiştirecek. Beklenen geçiş gerçekleşir gerçekleşmez, aynı anda İlaç ve Kozmetik Yasası ve diğer yasaları düzenleyen kurallar da değiştirilecek ve firmalar ve imalatçılar için tesisleri ve ürün durumu ile ilgili düzenli çevrimiçi girdiler ile güncellemeler zorunlu hale getirilecektir.

Hintli ilaç ürünlerinin kalitesi, şirketlerce iyi üretim uygulamalarına, standardizasyon ve bağlılık konularında ulusal ve uluslararası endişeler olmuştur. Jenerik ilaçların önemli bir ihracatçısı olan Hindistan, ABD ve Avrupa’daki ilaç düzenleyicileri tarafından düzenli inceleme yapmaktadır. James, “Böylesi bir veri tabanıyla, ilaçlar hammaddeden nihai ürünlere kadar izlenebilmekte ve sonraki hareketleri ile standart altı kalite iddiaları kaynağına kadar uzanabilmektedir ”diyor. ‘Bu, büyük ölçüde Hindistan’ın kendi çıkarına olacaktır.”

Kaynak : chemistryworld.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

turk mucidin urettigi pille isinan kumasi alman ordusu kullaniyor 310x165 - Türk Mucidin Ürettiği Pille Isınan Kumaşı Alman Ordusu Kullanıyor!

Türk Mucidin Ürettiği Pille Isınan Kumaşı Alman Ordusu Kullanıyor!

Türk girişimciler tarafından geliştirilen ve düşük voltajla uzun süre ısı yayabilen kumaş, ihraç edildiği Almanya’daki …

Bir cevap yazın