Hızlıca Yeni Malzemeler Nasıl Keşfedilir

Hızlıca Yeni Malzemeler Nasıl Keşfedilir

Fotoğraf :  Bir substrat üzerinde üç veya daha fazla yönden atomları aynı anda biriktirmek , bu yönteme ince film malzeme kütüphaneleri denir.

Periyodik tablodaki elementlerden birleştirilebilecek potansiyel yeni malzemelerin sayısı çok büyüktür , araştırmacılar kendilerini toksik olmayan, çevre dostu ve Dünya üzerinde yeterli miktarda mevcut olan 40 ila 50 element ile sınırlandırsalar bile. Bu olasılıklar, henüz keşfedilmemiş çoğu durumda olduğu gibi kaldı.

Bu tür malzemelerin yeni üretim yöntemleri, daha verimli bir yaklaşım için yeni olanaklar yaratmaktadır. Alfred Ludwig “Aynı anda atomları bir substrat üzerinde üç veya daha fazla yönden biriktirerek ince film materyal kütüphaneleri üretiyoruz” dedi.

Yüksek Verimli Tarama

Bu kütüphaneleri kullanılabilir kılmak için, yalnızca yüksek verimli işlemlerde üretilmemeli, materyallerin özelliklerini analiz etmek için verimli yöntemler kullanılmalıdır. Bu, kütüphanenin potansiyel bir uygulama için ilginç özellikler sunan herhangi bir materyal kompozisyonu içerip içermediğini öğrenmenin tek yoludur. Ludwig “Yeni materyallerin keşfedilme sürecini hızlandırmak için hem ölçümlerin hem de analizlerin ideal bir şekilde otomatikleştirilmesi gerekiyor” dedi.

Beklenen devasa büyük miktarda veri verilerinin kontrolünü sağlamak için bir veritabanının kullanılmasının en azından kısmen otomatik hale getirilmesini istiyor. “Dahası, bu verilerin farklı disiplinlerden araştırma gruplarının kullanımıyla uyumlu olması açısından önemli olduğunu” belirtti. Dokümantasyon sadece özellikle ümit verici görünen unsur kompozisyonlarının verileri için değil, aynı zamanda diğerleri için de yapılmalıdır. Ludwig, “ Bu yaklaşımın amacı, makine öğrenmesini kolaylaştırmak ve yapay zekanın yeni malzeme arayışına yardımcı olmasını sağlamaktır .” dedi.

Kaynak :  phys.org

413 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!