Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / İlaç Sektöründeki Fiyat Artışları

İlaç Sektöründeki Fiyat Artışları

ilac sektorunde fiyat artislari - İlaç Sektöründeki Fiyat Artışları

İlaç fiyatları hakkında yapılan suçlamalar esnasında sadece bir şey netleşti; İlaç şirketleri büyümeleri için birbirine bağlılar.

Bugün ilaç yatırımcıları için en önemli husus olan Credit Suisse’nin yayınlamış olduğu rapora bakıldığında analiz edilmiş 28 şirkete göre 2016 net gelirine 8,7 milyar dolar eklenerek ilaç fiyatındaki bu artış, geçen yılki kazanç artışının %100 olduğuna açıklık getirdi.

Bu artışlar, ABD başkanlık seçimleri boyunca ilaç sektörü için yapılan kamu denetimlerinin artmasına rağmen devam etti.

Şirketlerin büyümesi fiyat artışına bağlı. Credit Suisse raporları aracılığı ile; Biogen, Elly Lily ve AbbVie şirketlerinin ABD net fiyat artışı, geçen yıl toplam net gelir artışının %100’ünden fazla olduğuna açıklık getirildi. Bu, fiyat artışları olmadan kazançların azalacağı anlamına gelmektedir.

Raporda fiyat artışına en az bağlı olanların Biomarin, Gilead, Novo Nordisk, Regeneron şirketleri olduğu kanıtlandı.

Başkan Donald Trump ilaç sektörünün fiyatlandırma uygulamalarında “yanına kar kaldığını” söyledi. Cowen’ın yayınladığı raporda yılın ilk üç ayında fiyat artışı devam ettiğini gösteriyor.

Kaynak : cnbc.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com