İlaç, serum ve aşıyı da kendimiz üretmeliyiz

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, eczacılıktaki muvazaanın hukuk olarak bakıldığında anlaşmalı sahtekarlık anlamına geldiğini ifade ederek, eczacılığın zaman zaman bu tür sıkıntılarla anılsa da en itibarlı meslekler arasında her zaman yerini bulduğunu vurguladı.

“Eczacılıkta Muvazaa ile Etkin Mücadele Çalıştayı”nda konuşan Başkan Külcü, “Ağacı içindeki kurt çürütür. Mesleğin içinden olmayan bir insan eczaneye gittiğinde karşısındaki insanın diplomalı bir eczacı mı yoksa sermaye sahibi mi olduğunu anlayamaz bu konuda muvazaayı tespit edecek olan yine eczacılardır” dedi. Her meslek grubunda sıkıntıların olabileceğini, hayatın devam ettiği sürece de bu sıkıntıların devam edeceğini anlatan Başkan Muzaffer Külcü, “yaptığımız işlerde ne kadar milli olursak geleceğe de o kadar güvenli bakabiliriz. İlaçları aldığımız ülkelerle aramızda bir sorun olması durumunda ambargo da uygulanırsa nasıl bir duruma düşüleceğinin farkına varılması gerekir. İlaç, serum ve aşı konusunda milli ürünlerimizi üretmeliyiz” dedi.

Kaynak : corumhaber.net

Okumanızı Öneriyoruz

Araştırmacılar Çocukluk Döneminde Sosyal İzolasyondan Zarar Gören Özel Bir Beyin Devresi Keşfetti

Yalnızlık, ruh sağlığı için ciddi bir tehdit olarak kabul edilmektedir. Dünyamız dijital platformlar üzerinden giderek …