İTÜ Yüksek Lisans Öğrencisi Mehmet Bilgehan Bilgiç’in Makalesi PCI Magazine’de

İTÜ Yüksek Lisans Öğrencisi Mehmet Bilgehan Bilgiç’in Makalesi PCI Magazine’de

Prof. Dr. Yusuf Yağcı ve yüksek lisans öğrencisi Mehmet Bilgehan Bilgiç dünyanın ilk antiviral ahşap boyasını geliştirdi.

İTÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Polimer Bilimi ve Teknolojisi Bölümü öğrencisi Mehmet Bilgehan Bilgiç’in danışmanı Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yusuf Yağcı ile birlikte hazırladığı makalesi “Ahşap Yüzeylerde Kalıcı Hijyen” başlığıyla yayımlandı.

Prof. Dr. Yusuf Yağcı’nın geçmişteki antimikrobiyal çalışmalarından esinlenilen ve Kubilay Boya tarafından geliştirilen yeni teknoloji sayesinde ahşap yüzeylerde virüs ve bakteriler yok oluyor.

Makalede boya sektörünün COVID-19 ile mücadeledeki yerine vurgu yapılıyor ve antiviral kaplamaların dokunma yoluyla bulaşın engellenmesinde kalıcı, hızlı ve güvenilir çözüm olarak öne çıktığından bahsediliyor.

Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yusuf Yağcı’nın danışmanlığında geliştirilen teknoloji, COVID-19 ile mücadele kapsamında önemli rol oynayacak.

Boya ve kaplama endüstrisindeki teknolojik gelişmelerin yer aldığı Paint & Coatings Industry Magazine isimli dergide yayımlanan makalenin tamamına buradan erişebilirsiniz.

Kaynak : itu.edu.tr

338 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!