İzmit MTAL, 10 Ayda 250 Ton Dezenfektan Üretti

İzmit MTAL 10 Ayda 250 Ton Dezenfektan Üretti

Pandemi, eğitim kurumlarını üretim yapan tesislere çevirdi. İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın çağrısı sonrasında öğrenci ve öğretmenler gece gündüz çalışarak 2020 Mart ayından bugüne kadar yaklaşık 250 ton temizlik ve hijyen ürünleri üretildi.

İzmit Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaklaşık 10 ay önce döner sermaye işletmesi olarak İzmit Sanat Okulu Kimya ‘İSOKİM’ markasıyla piyasaya çıkan temizlik hijyen ürünlerinin üretildiği atölyede, korona virüs nedeniyle kentin dezenfektan ihtiyacının büyük bir bölümü karşılandı.

Cinbir: En Güzel Örneklerden Birisi

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, dünyanın zor bir süreçten geçtiğini hatırlattı, Covid-19 salgınını önlemeye yönelik çalışmalara eğitim kurumlarının böylesine farklı ve güzel bir katkı sunmanın memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Cinbir, “Bu güzel ve anlamlı çalışma için; okulumuz yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Bu çalışmalarda görev alan yönetici ve öğretmenlerimiz Kaymakamlığımca Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir. Bu vesileyle; tedbirlere uymada hassasiyet gösteren İzmitlilere de teşekkür ediyor, maske, mesafe, temizlik konularında hassasiyetin artırılarak devam ettirilmesini istiyorum” dedi.

17 Farklı Temizlik Ürünü

Dünya Sağlık Örgütünün onayladığı formülasyon içerisinde standartlarda üretim gerçekleştiğini belirten İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Aktaş şunları söyledi:

“- Mart ayından bugüne kadar sıvı sabun, yüzey temizleyici, dezenfektan, olmak üzere yaklaşık 250 ton temizlik ve hijyenik ürünler ürettik. 17 farklı temizlik hijyenik ürünlerini üretiyoruz. Halk sağlığını öncelememiz gerekiyor. İl dışından da siparişlerimiz var. Burada kaliteli ve güvenilir üretmek önemli. Üretim tesislerimizi günlük 5 tonluk üretimden 15 tonluk otomatik sistem hattına dönüştürüyoruz. Bütün alanların üretmesi lazım.”

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İzmit MTAL öğretmen ve öğrencilerini başarı belgesiyle ödüllendirdi.

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş, okulun fabrika gibi üretim yaptığını anlattı.

Seri üretim sürecinde okulda dezenfektan üretimi hızlandı. Okul kimya bölümü öğretmenleri de öğrencilerle birlikte çalışarak örnek bir faaliyete imza attılar.

Çeşit çeşit toplam 17 farklı çeşitte üretilen temizlik ve hijyen malzemeleri talep üzerine il dışına da gönderildi.

Kaynak : ozgurkocaeli.com.tr

508 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!