Anasayfa / Kimya Haberleri / Çevre Haberleri / Japonya ve Avustralya Kömürden Hidrojen Üretecek

Japonya ve Avustralya Kömürden Hidrojen Üretecek

japonya ve avustralya komurden hidrojen uretecek - Japonya ve Avustralya Kömürden Hidrojen Üretecek

Japon ve Avustralya hükümetleri Japonya’nın güneydoğu bölgesi için kömürden sıvılaştırılmış hidrojen üretmeyi amaçlayan milyarlarca dolarlık bir proje başlattı.

Japonya ve Avustralya geleceğin temiz enerji ürünü olarak görülen hidrojene yatırım yapacak bir proje başlattı. Projeyi Kawasaki Heavy Industries liderliğinde olan ve J-POWER, Iwatani Corporation, Marubeni Corporation ve Australyalı AGL’den oluşan The Hydrogen Energy Supply Chain (HESC) Konsorsiyumu yürütecek.

Hidrojenin 2050 yılına kadar 2.5 trilyon dolarlık bir pazarda küresel enerjinin beşte birini sağlayabileceğini kaydediliyor. Bu, yeni ekonomi gelişiminin ve iki devlet arasındaki bağların bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Victoria’da 2019 yılında başlayacak olan proje kapsamında ilk hidrojen teslimatı 2020-2021 yıllarında başlanması bekleniyor. Açıklamaya göre, Avustralya zaten kömür, demir cevheri ve LNG ihraç ediyor.

Hidrojen, dünya çapında enerji ve iklim değişikliği sorunlarına güvenilir bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Kaynak : enerjigunlugu.net

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

bocekler antibiyotik direncine karsi verilen savasta bize yardimci olabilir 310x165 - Böcekler, Antibiyotik Direncine Karşı Verilen Savaşta Bize Yardımcı Olabilir

Böcekler, Antibiyotik Direncine Karşı Verilen Savaşta Bize Yardımcı Olabilir

Bakterilerin bulunduğu ortama çok çabuk bir şekilde uyum sağlayabilmesi, enfeksiyon sebebiyle birçok insanın hayatını kaybetmesine …

Bir cevap yazın