Kadınlar Üzerlerinde Adeta Zehir Taşıyor!

Kadınlar Üzerlerinde Adeta Zehir Taşıyor!

Kadınların çanta, eldiven, ayakkabı, şal, eşarp, kaşkol ve şapkalarında zararlı kimyasal madde tespit etti.

Zehirli ayakkabılardan sonra Ekonomi Bakanlığı’nın kanser yapıcı etkiye sahip ‘azo boyar’ madde denetimlerinde kadın el ve sırt çantası, eldiven, ayakkabı, şal, eşarp, kaşkol ve şapka gibi ürünlerde zararlı kimyasal madde tespit edildi.

Star’ın haberine göre sağlık riski oluşturan malzemeler arasında kamuoyunun yakından bildiği markalarda yer alıyor.

Çin, Hindistan, Pakistan, Danimarka, Honkong, İran ve İspanya’dan ithal ürünlere yönelik denetimlerde sadece ‘azo boyar’ madde içeren on binlerce kadın çantasına rastlandı.

51 Üründe Yüksek Miktarda Fitalat ve Azo Çıktı

Tekstil ve konfeksiyon ağırlıklı ürünlerin yer aldığı denetiminlere göre sağlığa aykırı ürün ithal eden firmaların her yıl farklı sektörlere yöneldikleri ortaya çıktı. Test sonuçları uygunsuz çıkan 51 üründe yüksek miktarda ‘fitalat ve azo boyar’ maddeye rastlandı.

Çocuk Giysilerine Dikkat!

2013’deki denetimlerde çocuk giysisi ürün grubunda 558 firmanın 369’unun ürününde aykırılık tespit edildi. Daha çok çocuk ayakkabısı ve kırtasiye ürünlerindeki aykırılık tavan yaptı. Bu ürünler için toplatma kararı alındı.

Kaynak : haber10.com

Okumanızı Öneriyoruz

Süper Kapasitörler ve Piller: Gerilim Dolu Bir Karşılaşma!

Grafen Hibrit Malzeme İle Verimli Süper Kapasitörler Elde Edilebilir Münih Teknik Üniversitesi İnorganik ve Metal-Organik …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: