Kimya ve Fen Öğretmenleri Öğretmenin Kimyası’nda Buluştu

Kimya ve Fen Öğretmenleri Öğretmenin Kimyası'nda Buluştu

Dow Türkiye ve Öğretmen Akademisi Vakfı iş birliğiyle 10.su düzenlenen “Öğretmenin Kimyası” eğitimleri, Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncülüğünde kimya ve fen öğretmenlerini bir araya getirdi.

Lise ve orta okul çağındaki öğrencilere kimya ve fen dersini sevdirmek, sınıflarda teknoloji kullanımı ve deney yapmanın önemini vurgulamak amacıyla öğretmenlerinin paylaşacakları teknikleri kolaylaştırmayı ve motivasyonlarını artırmayı hedefleyen “Öğretmenin Kimyası” eğitimlerine, kimya ve fen bilimleri branşından 65 eğitimci katıldı.

Dow Türkiye ve Orta Asya Cumhuriyetleri Başkanı İhsan Necipoğlu, konuşmasının açılışında Türkiye’de 45 yılı geride bırakan Dow’ın yatırım alanları ve bu yatırımlarla Türkiye’nin gelişmesine sağlanan katkıları aktardı. Bir bilim şirketi olarak STEM eğitiminin niteliğini geliştirmek için eğitmen gelişimine yönelik sosyal sorumluluk projelerine destek verdiklerini ifade eden Necipoğlu, ÖRAV ile 2013 yılından beri sürdürdükleri işbirliği çerçevesinde 10. Öğretmenin Kimyası etkinliğini düzenlemekten ve eğitim yoluyla ülkemizin rekabet gücüne katkı sağlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Kaynak : posta.com.tr

659 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!