Kimya Mühendisinden Ayak Problemine Muhteşem Çözüm

kimya muhendisinden ayak problemine muhtesem cozum

Ayak kokusuna Son! Yüksek Kimya Mühendisinden Ayak Problemine muhteşem Çözümü. Aksuvital’den Yüksek kimya mühendisi Ebru Koç, birçok insanın yaşadığı ayak kokusu problemi ile ilgili öenmli tavsiyelerde bulundu.

İnsan Anatomisi incelendiğinde 250 bin ter bezi içeren ayaklarımızın yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte daha aktif hale geçerek daha çok terlediği ve bu terleme ile birlikte ayakta oluşan bakterilerin üremesi sonucu kokuya neden olduğunu ve bu bakterilerin kokuyla birlikte sağlık problemini getirdiği bilinmektedir. Aksuvital’den Yüksek kimya mühendisi Ebru Koç, ayak kokusu problemi ile ilgili bilinmeyen tüm gerçekleri tüm çıplaklığıyla anlatarak önemli tavsiyelerde bulundu.

250 bin tane ter bezi bulunana ayaklarımızın hava sıcaklıklarının artması ile beraber daha çok terlediğini ve terleme sonucunda oluşabilecek bakteri üremesi ve ayak kokusunun hem hayatımızı kısıtladığını hem sağlığımızı bozduğunu belirten Aksuvital’den Yüksek kimya mühendisi Ebru Koç, ayaklarımızın daha fazla bakıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ayak sağlığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Aksuvital’den Yüksek kimya mühendisi Ebru Koç, “Ayaklarımızda 250 bin tane ter bezi bulunmakta ve günlük fiziksel aktivitelerimiz sırasında bu ter bezleri çalışarak ayağımızın terlemesine neden olmaktadır. Birçoğumuzun ayakkabısı içinde gerçekleşen bu durum karşısında farkında olmadan terleme ve kuruma gerçekleşmektedir. Bütün insanların ayaklarında bulunan bakteriler ise bu terleme ve kuruma sonucunda kendileri için uygun ortam bulanarak, tıpkı peynir üretiminde ortaya çıkan gazlar benzeri kokulu bir gaz salgılarlar. Terleme ve kuruma sonucunda bakteriler, ayaklarınızın kokmasına neden olurlar. Aynı zamanda bu bakteriler karanlık, nemli ve ılık ortamlarda gelişerek ayak mantarı oluşumuna neden olabilirler” dedi.

Koç, “Günlük hayatta sosyal aktivitelerimiz sırasında hayatımızı olumsuz etkileyecek olan ayak kokusu ve mantarına karşı doğal ve bitkisel çözüm ise; içinde çay ağacı yağı (tea tree oil) içeren ayak bakım spreylerini kullanmak hayatınızı kolaylaştıracaktır. Eczanelerden rahatlıkla bulabileceğiniz doğal ve bitkisel ayak bakım spreylerinin içinde bulunan, çay ağacı yağı, Alpha Torpinole, Cineole bileşenler sayesinde antiseptik özelliği sağlayarak bakteri oluşumunu engelleyecektir. Ayrıca doğal ve bitkisel ayak bakım spreyinin içinde bulunan propolis ve söğüt kabuğu özü sayesinde antimikrobiyal bir koruma sağlayarak bakteri gelişimini önleyerek mantar oluşmasına engel olabilmektedir” ifadelerini kullandı.

Ebru Koç, son olarak şunları söyledi; “Vücudumuz, organlarımız ve cildimiz için her zaman tercih ettiğimiz doğal ve bitkisel destekler, yaşam kalitemizi her zaman yükseltir. Bu gerekli özeni özellikle yaz aylarının bu yoğun sıcakların da, bedenimizin taşıma gücü olan ayaklarımız içinde desteklemeliyiz”.

Kaynak : yenihabervar.com

919 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!