Kimya Ödülü ODÜ’lü Filiz Hocanın

Kimya Ödülü ODÜ’lü Filiz Hocanın

Ordu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Kuralay, “Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Programı (BAGEP) 2017” ödül töreninde kimya alanında BAGEP 2017 ödülüne layık görüldü.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda düzenlenen ödül törenine farklı üniversitelerden çok sayıda bilim insanı katıldı. 2013 yılından beri üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, desteklemek, bilimde önde gelen genç bilim insanlarının tanınmalarını ve birbirlerinin araştırmalarından haberdar olmalarını sağlamak amacıyla verilen “Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanı 2017 ödülü alan farkı gözetmeksizin, her yıl belli sayıda öğretim üyesine verilmektedir. BAGEP ödülü iki yıllık araştırma desteği ve bir ödül sertifikasından oluşmaktadır ve aynı kişiye iki kez verilmemekte. Program bilimin her alanından, 40 yaşını geçmemiş doktoralı veya tıpta uzmanlığını almış bilim insanlarına açık.

Doç. Dr. Filiz Kuralay’a ödülünü takdim eden Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Üniversitemizin bilim dünyasında bir adım daha öne çıkmasında önemli bir role sahip olan bu başarı, bizleri gururlandırırken bilimsel çalışmalar yürüten genç araştırmacılarımıza da örnek teşkil etmelidir. Üniversitemiz akademik personeli Doç. Dr. Filiz Kuralay’ı başarısından dolayı tebrik ediyor, bilime katkı sağlayacağı yeni çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Kaynak : orduhayatgazetesi.net

Okumanızı Öneriyoruz

Kentsel Hava Kirliliği COVID-19’u Daha Ölümcül Yapabilir

Yeni araştırma, hava kirliliğinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Koronavirüs salgınına ölümcül bir etkisi olabileceğini açığa çıkarıyor. …