Kimya Sanayicileri Üretimde Vites Büyüttü

Kimya Sanayicileri Üretimde Vites Büyüttü

Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TKSD) Başkanı Timur Erk, kimya sanayisinde 2015’teki üretim artışının sevindirici olduğunu ifade ederek, hem ülke ekonomisi hem de sanayinin gelişmesi açısından bu ivmenin istikrarla devam ettirilmesi gerektiğini bildirdi.

TKSD’den yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Sanayi Odasının (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” ve “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmalarına göre kimya sanayisinin geçen yıl üretimini artırdığı belirtildi.

“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” bazında 2014’te kimya sanayisi firma sayısının 32 ve üretimden satış değerlerinin 23 milyar 119 milyon 620 bin 401 lira, geçen yıl ise firma sayısının 31 ve üretimden toplam satış değerinin 24 milyar 559 milyon 153 bin 207 lira olduğu bildirildi.

“Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasına göre de 2014’te kimya sanayisi firma sayısının 41 ve üretimden satış değerlerinin 4 milyar 641 milyon 67 bin 903 lira, geçen yıl ise 39 firmanın üretimden toplam satış değerinin 5 milyar 10 milyon 549 bin 208 lira olduğu kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TKSD Başkanı Timur Erk, kimya sanayisinin ülke ekonomisi içerisinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek, İSO’nun araştırmasında ortaya konulan kimya sanayisindeki üretim artışının önemli olduğunu vurguladı.

Erk, “Ülkemizde kimya sanayindeki üretim artışı sevindirici. Hem ülke ekonomisi hem de sanayinin gelişmesi açısından bu ivmenin istikrarla devam ettirilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : memurlar.net

Okumanızı Öneriyoruz

NordShield, Elyaflar için Çevre Dostu Anti-Mikrobiyal Teknolojiyi Sundu

NordShield markalı Nordic BioTech grup, doğal bazlı antimikrobiyal çözümlerin dünyadaki en büyük tedarikçisidir. NordShield BioLayr, …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: