Kimya Üretim Atölyesi Üretime Başladı

Kimya Üretim Atölyesi Üretime Başladı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2020 yılında açılan Kimya Üretim Atölyesi’nde kimyasal temizlik ürünlerinin üretimine başlandı.
Manavgat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Kimya Teknolojisi Bölümü bünyesinde 2020 yılında kurulan Kimya Üretim Atölyesi’nde temizlik ürünlerinin üretimi başladı. MATEG markası altında üretime başlayan atölyede; el dezenfektanı, sıvı el sabunu, köpük sabun, yüzey dezenfektanı, yüzey temizleyici, ortam dezenfektanı, çamaşır suyu, cam temizleyici ve bulaşık deterjanı gibi kimyasal temizlik ürünleri üretilecek.

Ambalajlanan ilk ürünlerle birlikte Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz’ü ziyaret eden İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlhan Coşkun ve okul idarecileri, ürünler ve çalışmalar hakkında Türköz’e bilgi verdi. Türköz ise okul bünyesinde Kimya Teknolojisi Bölümü ve Kimya Üretim Atölyesi’nin kurulumunda emeği geçen herkese teşekkür ederken, kuruluşundan bu yana kısa süre içinde temizlik ürünlerinin üretimine geçen okul idarecileri ve öğretmenlerini üstün gayretlerinden dolayı tebrik etti.

Kaynak : cnnturk.com

27 Kez Okundu

Yazar Hakkında

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Kopyalamak Yasaktır!