Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Kimya Zerafeti ile Biyoloji’yi Geride Bıraktı

Kimya Zerafeti ile Biyoloji’yi Geride Bıraktı

kimya zerafeti ile biyolojiyi geride birakti - Kimya Zerafeti ile Biyoloji’yi Geride Bıraktı

Fotoğraf : Periyodik Tablo ve Civa Termometreleri

Periyodik tablonun keşfine (ya da buluşuna) verilen takdiri beğeni ile karşılarken (Editör, 14 Ocak), “kimya kullanışsız ve biçimsiz. Ezberlemek için sonu olmayan bilgiler var.” ifadesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Kimya, bir kez ustalaştığında; kimyagerlerin, birçok farklı maddenin, birden çok özelliğini ve reaktivitesini tahmin etmelerini ve açıklamalarını sağlayan zarif bir kavramsal çerçeve ile desteklenir. Tecrübelerime göre; biyoloji, ezberlemek için sonsuz gerçeklere sahip olarak tanımlanır.

Kris Stutchbury (Eski Kimya Öğretmeni), Cambridge

Private Eye’ın yasalara uygun düzenlemesi uzun bir zaman aldı ve bu yazım hatalarından dolayı (The Grauniad) para cezası verildi. Ancak, “quajewrter” erkeklerin şimdilerdeki evlilik tekliflerini nişan yüzüğü olmaksızın (G2, 17 Ocak) ilan etmelerinden anlaşılacağı gibi eski güzel günler dönebilir.

Ed Lilley Bristol

Elle Hunt’ın tayt rahatsızlığı hakkındaki makalesinde (G2, 17 OCAK), jartiyer  tarafından tutulan çorapların çok rahatsız edici ve kısıtlayıcı olduğuna dikkat çekmek isterim (1950’ler ve öncesinde kadınlar tarafından kullanılan). Özellikle, önerildiği gibi bir “kuşak” veya korseler ile giyildiğinde ve o zamanlar pantolonlar da kadınlar için büyük ölçüde kabul edilemezdi.

Jacqueline Barron Bristol

York başpiskoposu, Edinburgh Dükü için bir duayı tweetledi, sonra bir saat sonra kazada iki kadın hastaneye gitmek zorunda kaldı (Rapor, 18 Ocak). İngiltere Kilisesi’nde eşitliğin hala canlı ve iyi olduğunu bilmek güzel.

John Richards Oxford

Anneannem ayrıca kendi markası olan nemlendirici/temizleyiciyi de kullanırdı (Lost in showbiz, 18 Ocak). Kendi mendiline tükürür ve yüzümü temizlerdi.

Christine Bennett Ruthin, Denbighshire

Kaynak : theguardian.com

Yorumlar
Hatice Deveci - Kimya Zerafeti ile Biyoloji’yi Geride Bıraktı

Hakkında Hatice Deveci

1996 Karaman doğumluyum. 2015 Yılında Anadolu Üniversitesi İngilizce Kimya Bölümü'nde eğitimime başladım. Hala devam etmekteyim. Üniversitede İngilizce hazırlıktan sonra Çince öğrenmeye başladım. Bir yandan ingilizcemi daha ileri seviyelere taşırken Almanca, Çince gibi ilgi duyduğum dilleri de ilerletmeye gayret ediyorum. Astrokimya, Astrofizik, Biyokimya, Polimer bilim, popüler bilim ve teknolojiye ilgi duymakla beraber her gün kendime bir şeyler katmaya uğraşmaktayım.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

kosullara gore otomatik olarak sogutan veya yalitan ilk kumas 310x165 - Koşullara Göre Otomatik Olarak Soğutan veya Yalıtan İlk Kumaş

Koşullara Göre Otomatik Olarak Soğutan veya Yalıtan İlk Kumaş

Fotoğraf : Maryland Üniversitesi bilim adamları YuHuang Wang ve Ouyang Min tarafından geliştirilen bu yeni …

Bir cevap yazın