Kocaeli Hereke’de Öğrenciler Günlük 4 Ton Boya Üretiyor

Kocaeli Hereke'de Öğrenciler Günlük 4 Ton Boya Üretiyor

Kocaeli’de Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan Hereke Kimya Boya Üretim Tesisini ziyaret eden Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kocaeli’de Pandemi süreciyle birlikte el solüsyonu, dezenfektan, kolonya, sıvı sabun, bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu gibi hijyen malzemeleri üretimini gerçekleştiren Kimya Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencileri Kocaeli’de bir ilki gerçekleştirerek Antibakteriyel İç Cephe Boyası, Dış Cephe Boyası ve Tavan Boyası üretimine başlamıştı.

Kamu ve özel bir çok kurumun iç ve dış cephe ile tavan boyası ihtiyaçlarını karşılayan ve “Hereke Kimya” markası ile ülke genelinde isimlerini duyuran Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döner Sermaye İşletmesi perakende olarak da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Yapılan çalışmaları bir süredir takip ettiğini belirten Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, özveriyle çalışarak oluşturulan katma değerde her zaman destek olacaklarını belirterek, “Körfezi’in adını duyuruyorsunuz. Daha profesyonel bir pazarlama ekibi ile çok daha başarılı işlere imza atacağınızı düşünüyorum. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi. Başkan Söğüt, meslek liselerinin kalifiye eleman yetiştirerek piyasada büyük ihtiyaç duyulan donanımlı eleman sorununun da ortadan kaldırdığını söyledi.

Okulun Kimya Teknolojisi Alanı Boya Üretim Tesisinde, piyasadaki ünlü markaların kalitesinde boya üretimi gerçekleştirildiği ve günlük kapasitenin 4 ton civarında olduğu ifade edildi.

Kaynak : afyonkenthaber.com

501 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!