Kompozit Pilot Tesisi Kurulacak

Kompozit Pilot Tesisi Kurulacak

Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si olan GEBKİM bünyesindeki GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kompozit Pilot Tesisi’ne kavuşuyor.

Kocaeli’nin katma değerli firmalarına ev sahipliği yapan GEBKİM’in katılımcıları tarafından kurulan GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı, okul-sanayi iş birliğine yeni bir tuğla koydu. Bu yıl LGS puanı ile ilk öğrencilerini alan proje okul GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), nitelikli mesleki eğitimde Türkiye’ye örnek olacak bir model ortaya koyuyor. Kompozit Sanayicileri Derneği ile yapılan iş birliği ile GEBKİM MTAL’de Kompozit Pilot Tesisi kurulacak. Öğrenciler bu tesiste, otomotivden savunma sanayine kilit sektörlerde kullanım alanı bulan ve her geçen gün kendini yenileyen kompozit malzemeleri yakından tanıma ve üretim yapma fırsatını yakalayacak.

Protokol İmzalandı

Kompozit Sanayicileri Derneği, 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştireceği Türk Kompozit 2019 Zirvesi ile ilgili Polin Su Parkları’nın, GEBKİM OSB’de yer alan fabrikasında bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda; Kocaeli Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kompozit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Barış Pakiş ve GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı tarafından GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kompozit Pilot Tesisi kurulmasına dair iş birliği protokolü de imzalandı. GEBKİM Kimya İhtisas OSB’de yer alan firmaların ve sektörün önde gelen isimlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantı ve imza törenine; İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve İKMİB Başkanı Adil Pelister de katıldı.

Malzemeleri Dernek Sağlayacak

Toplantıda söz alan GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Vakıf olarak kimya sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanların yetiştirilmesini kendilerine misyon edindiklerini belirterek, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile mesleki eğitimde tüm Türkiye’ye örnek olacak bir model yarattıklarını vurguladı. Aracı, “GEBKİM MTAL’de eğitim alan öğrencilerimizin teorik bilgilerin yanı sıra sanayi ile iç içe olmalarını çok önemsiyoruz. Bu kapsamda okulumuz bünyesinde pilot üretim tesisleri kuracağız. İlk adımı Kompozit Sanayicileri Derneği ile işbirliği halinde kurulacak Kompozit Pilot Tesisi ile atacağız. İmzaladığımız protokol ile pilot tesisteki tüm kompozit malzemeler dernek tarafından sağlanacak. Ayrıca yine dernek tarafından GEBKİM MTAL eğitimcilerine kompozit eğitimleri verilecek. İmzalanan protokolün hayırlı olmasını diliyor ve Kompozit Sanayicileri Derneği’ne teşekkür ediyorum. Okulumuzda ilerleyen zamanlarda kimyanın farklı üretim kollarında pilot tesisler kurulmasına yönelik işbirliklerimiz de devam edecek” dedi. Program imza töreninin ardından Polin Waterparks ve GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin gezilmesi ile son buldu.

Kaynak : sanayigazetesi.com.tr

Okumanızı Öneriyoruz

fosil-yakitli-plastiklere-alternatif-olarak-biyobazli-degisim

Fosil Yakıtlı Plastiklere Alternatif Olarak Biyobazlı Değişim

BPA(Bisphenol-A) , fosil yakıt kaynaklarından imal edilen organik bir bileşiktir. Endüstriyel bir kimyasal olan BPA …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: