Kto’da Plastik Sektörü Sorunları Konuşuldu

kto da plastik sektoru sorunlari konusuldu

Konya plastik sektörü sorunlarını Konya Ticaret Odası’nın (KTO) düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantısında dile getirdi.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, plastik sektörü temsilcilerinin yer aldığı 39. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısında, plastik sektörünün Türkiye’de ve dünyada hızla gelişen sektörlerden biri olduğunu söyledi.

Plastik sektörünün ülkelerin büyüme hızı üzerinde büyüme katettiğini anlatan Öztürk, “Plastik sektörü Konya’nın sektörel destekleri arasında yer almamaktadır. Böylesine önemli sektörlerde şehrimizin teşvik alması için yeni teşvik sistemine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Bununla birlikte ‘Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ ya da plastik üretimini de kapsayacak şekilde ‘Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ ile sektörün teşvikten yaralanması sağlanabilir. İmalatçı sektörlerimiz için ‘İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasının faydalı olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Toplantıda söz alan üyeler tarafından, sektörde büyük oranda eleman bulma sıkıntısının yaşandığını, sanayinin genelinde bu sorunun yaşandığını İŞKUR’a müracaatta bulunan işsizlerin sanayide çalışmak istemedikleri ifade edildi.

Kaynak : haberler.com

561 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!