L&L Products Yeni Teknoloji Hattını Duyurdu: T-Link

LL Products Yeni Teknoloji Hattını Duyurdu T Link

L&L Products’ın başlattığı yeni teknoloji hattı T-Link, müşterilerin sınırların ötesine geçmesine yardımcı olan yüksek performans ve işlenebilirlik için mükemmel yapışkan özelliklere sahip gelişmiş bir mühendislik termoplastik reçinesidir.

Başlangıçtan itibaren vizyon, müşterilerin hem reçinenin yapışma özelliğinden hem de bir mühendislik termoplastiğinin geri dönüştürülebilirliği, onarılabilirliği ve şekillendirilebilirliğinden yararlanmalarını sağlamaktı. Bu, işlem döngü sürelerinin azalmasını sağlar ve yüksek performanslı daha hafif uygulamalara izin verir.

L&L Products Malzeme Geliştirme Teknik Uzmanı Brandon Madaus, “Bazı üreticiler, kürlenmesi uzun saatler süren, uzun başlatma ve hazırlama sürelerine sahip çok sayıda iki parçalı epoksi yapıştırıcı kullanmaktadır. Burada genellikle dağınık, iki parçalı reçine sistemlerini, daha kısa çevrim süreleri için L&L tarafından geliştirilen kompozit yapılarıyla birlikte kürlenebilen tek bileşenli ürünlerle başarılı bir şekilde değiştirebiliriz. Bilgi ve teknolojimiz hızlı, uygun maliyetli bir süreç ve genellikle ürün performansını artırmayı mümkün kılmaktadır.” dedi.

Termoplastik yapısı nedeniyle T-Link, düzensiz şekilli parçaların üretimine uygundur. Uygulama ihtiyaçlarına bağlı olarak L&L, reçine peletleri, film, iplik, toz, elyaf örtü ve tek yönlü kompozit / bant gibi çeşitli formlarda T-Link sunar.

Film formu 2014’ten beri piyasadadır ve havacılık, zırh ve spor malzemeleri endüstrilerindeki çeşitli kompozit uygulamalar için ideal bir matris reçine çözümü olmuştur.

L&L Products Kıdemli Ürün Geliştirme Mühendisi Jason Walker, “Epoksi reçine sistemleriyle uyumluluğu nedeniyle T-Link, kompozit özelliklerini geliştirmek ve yüksek süneklik sağlamak için tasarlandı, bu da nihai parçaya gelişmiş kırılma tokluğu ve darbe direnci sağlamaktadır.” dedi.

Kaynak: jeccomposites.com

512 Kez Okundu

Cemre Şahin

1997 İstanbul doğumluyum. Lisans derecemi İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde tamamladım. Araştırma yapmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi seven biriyim. Araştırmalarımı başka insanlarla da paylaşabilmek için İnovatif Kimya Dergisi’nin bir parçası oldum. Malzeme bilimi alanındaki gelişmeleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!