Marin Kompozitlerinde Epoksi Reçineler: Küresel Pazar Analizi (2018-2023) % 4.4’lük Bir CAGR’da Büyümeyi Bekledi

Marin Kompozitlerinde Epoksi Reçineler: Küresel Pazar Analizi (2018-2023) % 4.4'lük Bir CAGR'da Büyümeyi Bekledi

“Deniz Tipi Kompozitlerde Platform Tipine Göre Epoksi Reçine Piyasası, Uygulama Türüne Göre, Kürleme Türüne Göre İşlem Türü ve Bölge, Trend, Tahmin, Rekabet Analizi ve Büyüme Fırsatı: 2018-2023” ResearchAndMarkets.com’un teklifine ekli rapor.

“Deniz Kompozitlerinde Platform Tipine Göre Epoksi Reçine Pazarı, Uygulama Türüne Göre, Kürleme Türüne Göre Süreç Türüne Göre ve Bölge, Trend, Tahmin, Rekabet Analizi ve Büyüme Fırsatı: 2018-2023”

Deniz kompozitlerinde bulunan küresel epoksi reçine piyasasının önümüzdeki beş yıl içinde% 4,4’lük sağlıklı bir CAGR’de büyümesi olasıdır. Üstün mekanik özellikler, mükemmel yapışkanlık, gelişmiş yorulma direnci, azaltılmış su girişi, ağırlık azaltma ve mükemmel kimyasal direnç, deniz kompozitlerinde epoksi reçinelerin önemli faktörlerinden bazılarıdır. Buna ek olarak, deniz kompozitlerinde epoksi reçinelerin kullanılması, aynı zamanda kompozit parça üreticilerinin sıkı ve ABD ve AB standartlarını karşılamasına yardımcı olacak olan VOC emisyonlarını da azaltır. Denizcilik sektörü, durgunluk döneminde en çok uğraşan endüstriler arasındaydı. 2007 yılında yeni tekne satışları henüz zirveye ulaşamamıştır. Ancak, küresel ekonominin toparlanması, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca teknelerin ve yatların satışını yavaş yavaş etkilemektedir. Denizcilik endüstrisindeki kompozitlere olan talep de, tekne ve yat satışlarında artışla yükseliyor. Ayrıca, geleneksel hantal metal teknelerin kompozit botlarla değiştirilmesine yönelik artan eğilim, aynı zamanda, kompozitlere olan talebi sanayinin genel büyümesinden daha hızlı bir oranda artırmaktadır. Denizcilik endüstrisi, çeşitli uygulamalarda kompozit malzemelerin benimsenmesiyle ilgili olarak bir dönem boyunca dikkate değer bir geçiş geçirmiştir. Polyester kompozitler, düşük maliyet ve ılımlı performans ile birleştiğinde, genel denizcilik kompozit pazarına hakimdir. Bununla birlikte, yarış teknelerinde ve yatlarda, epoksi reçine yüksek performanslı kompozit parçalar üretmek için uzun ömürlü matris sistemi haline gelmektedir. Ayrıca, tekne ve yat perakende satışlarının organik büyümesi, deniz kompozitlerinde epoksi reçinelere olan talebe ek bir artış sağlamaktadır. Ayrıca, tekne ve yat üreticileri, daha fazla yakıt tasarrufu sağlamak ve yarış ve rekreasyon gereksinimlerini karşılamak için yüksek hızlar sağlamak amacıyla hafif tekneler veya yatlar geliştirmeye isteklidir. Bu yine yüksek hızlı yarış teknelerinde ve yatlarda epoksi reçinelere daha fazla talep sağlıyor. Piyasaya ivme kazandıran bir diğer faktör de denizcilik sektöründe karbon fiber kompozitlerin kullanımının artmasıdır. Karbon fiber epoksi reçine ile oldukça uyumludur ve yarış teknelerinde ve yatlarda daha hızlı bir şekilde çekiş kazanmaktadır. Karbon elyafın maliyeti, cam elyafı üzerinde çok daha yüksektir; Bununla birlikte, önemli ağırlık azaltma avantajları üstün performans ve güç ile birleştiğinde kullanımı için bir cazibe işlevi görür.

Kaynak : businesswire.com

345 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!