Maryland’lı Gencin Katil Zanlısı, Semen Testine Karşı Verdiği Mücadeleyi Kaybetti

Marylandlı Gencin Katil Zanlısı Semen Testine Karşı Verdiği Mücadeleyi Kaybetti

15 yaşındaki bir kızın cesedi kayıp olduğu bildirildikten yaklaşık üç ay sonra, Aralık 1996’da bir eyalet yakınındaki ormanda çıplak halde bulundu. Cesedin Maryland’de bulunduğu yerin yakınlarında bir kamp yeri sahibi olan şüpheli şahıs,dedektifler tarafından üç yıl boyunca tutuksuz olarak soruşturmadan geçirildi. Ancak Lloyd Arbard Harris, şimdi 53 yaşında, 20 yıl sonra Stacy Lynn Hoffmaster’a tecavüz etmek ve öldürmekten tutuklandı.

Ekim 2016’daki duruşmaya yaklaşılırken mahkeme son alınan karar ile birlikte Harris’in hiç istemediği bir kanıtı sürece dahil etti:Semen(Meni) varlığını kanıtlayan geleneksel bir test:ASİT FOSFATAZ

Asit fosfataz, birçok vücut sıvısında bulunan bir enzimdir ancak özellikle semende büyük miktarda bulunur. 1970’li ve 1980’li yıllara dayanan bir dizi çalışma, asit fosfataz yıkımının aşamalı olduğunu ve çökelme zamanının kestiriliyor gibi olduğunu gösteriyor.

Savcılar, Hoffmaster’ın vücudundaki semen varlığını kanıt göstererek tecavüze uğradığını belirtti. Ve bunun öldürülmeden kısa bir süre önce meydana gelen cinsel tacizi ispatlamak için yeterli olduğunu belirtti.

Harris ve onun kamu savunucusu, tıbbi muayene ve kovuşturma tanıkları adli patolog Stephen Cina’nın ifadesinin bazılarını engellemeye çalışarak itirazda bulundu.

Savunma avukatı, cesedin doğadaki elementlere maruz kaldığını savundu.Swap çubukları üzerindeki mikropların ve diğer kontaminasyonların varlığı,eyalet yetkililerinin semenin ne zaman kalıntılar üzerine bırakıldığını kanıtlayamadığı anlamına geldiğini iddia etti.

Harris’in avukatları daha önce hakim tarafından reddedilen BİR diğer argümanlarda daha bulunmuşlardır:
-Savcıların şüpheliyi suçlamak için çok geç kaldığını;

-Ilçe avukatının Hoffmaster’ın ölüm zamanını belirtmediğini;

Ve-Harris’in kampı için mahremiyet beklentilerinin olduğu ve arama izninin gerektiği.

Hakim bu argümanlara ve diğerlerine karşı karar verdi.

Hoffmaster’ın ayrışan kalıntıları, Interstate 70 ve Güney Doğu Caddesi yakınlarındaki bir battaniyenin altında 23 Aralık 1996’da keşfedildi.Harris, 1996, 1997 ve 1998 yıllarında sorgu sırasında ve son olarak tutuklandığı sırada 2016’da görüştü.Davaya 2014 yılında yeni bir lider araştırmacı atandı.Polislerin daha önce görüştüğü tanıklarla ve emekliye ayrılan dedektiflerle yapılan görüşmeler sonucunda 2016 yılıında Harris tutuklandı.

Marylandlı Gencin Katil Zanlısı Semen Testine Karşı Verdiği Mücadeleyi Kaybetti

Şüpheli katil, suçlu bulunulması halinde birinci derece suçlamalarda şartlı tahliye olmadan cezaevinde yaşamaya mahkum edilmeyle karşı karşıya.

Kaynak : forensicmag.com

651 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!