Norveçli Bakan: Fosil Enerji Yerini Yenilenebilir Enerjiye Bırakacak

norvecli bakan fosil enerji yerini yenilenebilir enerjiye birakacak

Norveç İklim ve Çevre Bakanı Tine Sundtoft, Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi (COP21) hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Norveç İklim ve Çevre Bakanı Tine Sundtoft, Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi (COP21) hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Zirveye Norveç Başbakanı Erna Solberg ile katılan Sundtoft, gelecekte fosil enerjinin yerini yenilenebilir enerjiye bırakacağını söyledi.

Bakan Tine Sundtoft, Paris’te üzerinde varılan anlaşmanın geleceğin dünyası adına karbondioksit salınımı daha az olan bir süreç başlattığını kaydetti. Sundtoft, Kuzey Norveç açıklarında çıkarılan petrol ve gazın geleceğine ilişkin de bazı açıklamalarda bulundu.
Norveçli bakan, gelecek yıllarda (enerji) sektörlerinin bu yeniliğe (yenilenebilir enerjiye) göre hareket edeceklerini vurguladı. Ancak fosil enerjiye de ihtiyaç olunacağını aktaran Sundtoft, bu ihtiyaca da Norveç’in katkıda bulunacağını açıkladı.

Diğer taraftan zirvede Norveç petrol platformlarının güvenliği de masaya yatırıldı. AB Komisyonu bölüm başkanlarından Vaclav Navratil, konuyla ilgili başta Norveç olmak üzere diğer EFTA ülkeleriyle görüşme halinde olduklarını belirtti.

Kaynak : haberler.com

625 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!