Nuh Çimento, liman hizmetlerini ihaleye çıkarıyor

nuh-cimento-liman-hizmetlerini-ihaleye-cikariyor

Türkiye’nin çimento sektöründe faaliyet gösteren sanayi kuruluşları arasında önemli bir yere sahip Nuh Çimentoya ait liman tesislerinin liman elleçleme işleri için ihaleye çıkıldı.

Türkiye’nin çimento sektöründe faaliyet gösteren sanayi kuruluşları arasında; üretim kapasitesi, ürün kalitesi, sahip olduğu gelişmiş yönetim ve organizasyon yapısı ve köklü firma kültürü ile en üst sıralarda yerini almış bulunan Nuh Çimento Grubu’na ait liman tesislerinin liman elleçleme işleri için ihaleye çıkıldı.

Nuh Çimento Grubu Bünyesindeki liman tesislerinin; gemi yükleme, boşaltma, hublama, saplanma ve liman içi nakliye işleri için 20 Mayıs’a kadar sürecek olan ihale süreci başladı. Gazete ilanıyla duyrulan bu şüreçte ihaleye katılım kapalı zarf usulü olacak. Kocaeli Hereke’de bulunan Nuh Çimento için ihala şartnamesi 08 Mayıs’a kadar temin edilebilir.

595 metre rıhtım uzunluğuna sahip olan liman, 80 000 DW tona kadar gemilerin yanaşmasına imkan veren Nuh Grubu’na ait liman tesislerinde deniz yoluyla ithalat ve ihracat işlemleri yoğun olarak devam etmektedir.  Aynı hat üzerinde toplamda 3 rıhtımı bulunan tesislerde liman elleçleme işleri  1997 yılında tamamlanan sahil sevk projesi ile Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen 3m çapında ve 300m uzunluğundaki yer altı tüneli ve içinde yeralan boru konveyör aracılığıyla çimento ve klinkerin otomatik olarak gemiye yüklenmesine imkan vererek yapılıyor.

Nuh Çimento Grubu’na ait limanında, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından tüm dünyada uygulamaya konulan ve T.C. Denizcilik Müsteşarlığı tarafından sertifikalandırılan “Uluslar Arası Gemi ve Liman Güvenliği ( I.S.P.S. code ) ” kuralları uygulanıyor. Nuh Çimento Sanayi A.Ş. fabrika ve liman sahalarında OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi uygulanmakta olup İngiltere Standartlar Enstütüsü ( B.S.I.) tarafından sertifikalandırıldı.

Kaynak : denizhaber.com.tr

172 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Aşağıdaki Haberleri de Okuyabilirsiniz

Kopyalamak Yasaktır!