OYAK, ABD’li ilaç şirketi MicroMedicine’ı satın aldı

oyak-abd-li-ilac-sirketi-micromedicine-i-satin-aldi

Oyak, tıbbi teknoloji alanında faaliyet gösteren Amerikan firması MicroMedicine Inc’in çoğunluk hisselerini satın aldı.

Oyak, Amerikalı MicroMedicine Inc. şirketinin çoğunluk hisselerini alarak tıbbi teknoloji sektörüne yatırım yaptı.

MicroMedicine şirketinin tanı, tedavi ve klinik araştırmalar alanlarında uygulanmak üzere kan ayrıştırma teknolojileri geliştirme ve ticari kullanıma hazır hale getirme üzerinde çalışıtığı bildirildi.

Massachussetts General Hospital ve Harvard Tıp Okulu akademisyenlerinden Profesör Doktor Mehmet Toner, Doktor Ravi Kapur ve Profesör Doktor Ronald Tompkins tarafından kurulan şirketin ortakları arasında Massachusetts General Hospital’ın da bulunduğu belirtildi.

ABD’nin En Büyük Araştırma Hastanesi ile Ortaklık

Oyak, bu yatırımı ile Harvard Tıp Okulu’nun araştırma hastanesi olarak halen ABD’nin en büyük araştırma hastanesi ve en eski 3. hastanesi olan Massachusetts General Hospital ile ortak oldu.

Bu yatırım ile Oyak, enerji, kimya, çimento, otomotiv ve demir çelik gibi ağır sanayi yatırımları yanında yüksek teknoloji endüstrileri alanına girmiş oldu.

Şirket tarafından verilen bilgiye göre biyomedikal teknoloji alanındaki bu ilk yatırımı diğer yüksek teknoloji alanlarındaki yatırımların izlemesi planlanıyor.

Kaynak : haberturk.com

Okumanızı Öneriyoruz

Yakın Gelecekte Çinko Hava Pilleri Şarj Edilebilir

Çinko-hava pilleri olarak adlandırılan piller enerji depolamanın güvenli ve etkili yollarından birini oluşturuyor. Pillerin şarj …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: