Pagder 36. Olağan Genel Kurulu Rekor Katılımla Yapıldı

pagder-36-olagan-genel-kurulu-rekor-katilimla-yapildi

“PAGDER (Plastik Sanayicileri Derneği) 36. Olağan Genel Kurulu Toplantısı”, İstanbul’da yapıldı.

1955 yılı itibariyle örgütlenmeye başlayan, 1969 yılında ise resmi temellerini atarak Türkiye’nin ilk sivil toplum yapılanmalarından biri olan PAGDER’in 36. Olağan Genel Kurul Toplantısı, yoğun bir katılımla yapıldı. Toplantıya konuk konuşmacı olarak katılan 9 Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Uysal’ın “Dünya ve Türkiye Ekonomisinin Geleceğine Bakış” konulu sunumunun da ilgiyle izlendiği toplantıdan önemli başlıklar ortaya çıktı!

“Yenilenme, gelişmenin önünü açar”

İki dönemdir PAGDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Semerci, “PAGDER, 60 yıllık koca bir çınardır” sözleriyle başladığı açılış konuşmasında; bu çınarı geçmişten günümüze taşıyarak plastik sektörüne büyük katkılar sağlayan herkese teşekkür etti.

2012-2015 dönemi arasında yürütülen çalışmaları da özetleyen Semerci, beş yıldır kendisine emanet edilen görevi onurla yerine getirdiğini belirterek; bugün 14 bin firması ve 250 bin çalışanı ile, Avrupa’nın 2.’nci, dünyanın ise 7.’nci büyük üreticisi konumunda bulunan plastik sektörüne katkı sağlayacak, ticari faydalar getirecek yapıcı yaklaşımlar ve sonuç odaklı faaliyetlere her zaman öncelik verdiklerinin altını çizdi. Semerci, “Bugün sayısı 500’e yaklaşan üyemizle, ulusal ve uluslararası paydaşlarımızla büyük projelere imza attık. Yuvaya Dönüşen Plastikler kampanyamızı iki yıldır başarıyla sürdürüyoruz. Plastik sanayisinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan kümelenmeyi; teşviklerden yararlanma hakkı tanıyan İhtisas OSB özelliği ile PAGDER&ASLAN OSB ile sağladık. Dış pazar arayışlarına her türlü yanıtı içeren Dünya Plastik Atlası’nı sektörümüze sunduk. Yurt içi, yurt dışı fuar katılımları, eğitimler, seminer ve konferanslar düzenledik” dedi.

Görev yaptığı dönem boyunca sektörel örgütlenmelere de liderlik ettiklerini kaydeden Semerci, iyi örgütlendiklerini ama sektörün birbirine daha çok inanıp sahip çıkması gerektiğine dikkat çekti. Semerci, “Bugün tüm imalat sektörlerine ara malı veren plastik sektörü; var olan zorlayıcı koşullara, yapısal sorunlara ve ülkemizin genel ekonomik yavaşlamasına rağmen; 2014’ü de yıllık yüzde 1.9 oranında büyüyerek kapatmıştır. İlerleyen dönemlerde Türkiye plastik sektörünün bir konfederasyon çatısı altında toplanması da düşünülebilecek konulardan biridir. Ama artık bayrak el değiştirmeli; yenilenmenin, gelişmenin önünü açacağı inancındayım” diyerek PAGDER Yönetim Kurulu Başkanlığı bayrağını, kendisiyle aynı dönemde PAGDER’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Reha Gür’e teslim etti.

PAGDER’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı; Reha Gür

PAGDER’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Reha Gür yaptığı konuşmasında, görevi devraldığı Hüseyin Semerci’ye ayrıca plastik sanayisinde faaliyet gösteren bir sektör mensubu olarak da yaptığı değerli ve çok önemli katkılardan dolayı teşekkürlerini sundu. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü PAGDER’de Hüseyin Semerci birlikte çok iyi çalıştıklarını vurgulayan Gür, gönüllüğün esas olduğu bu önemli görevde canla başla çalışan kendisine devredilen bayrağı onurla taşıyacağını ifade etti.

PAGDER 36. Dönem Çalışma İlkeleri!

PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, “Hedefim, her dönemde yükselen bu çıtayı görev sürem boyunca daha da yükseğe taşımak olacak. Sektörümüzün birlik ve beraberliğini güçlendirecek, daha hızlı büyümesini, gelişmesini sağlayacak her tür sonuç odaklı çalışmayı esas alacağım” dedi.

PAGDER’in 36. döneminde de, geçmişten devralınan deneyim ve ilkeler kapsamında; siyaset dışı ama demokratik bir yapı içinde hareket edeceklerini vurgulayan Gür; yenilikçilik, fark yaratmak, takım çalışması, kurumsallaşmak, verimlilik ilkelerine öncelik vereceklerini paylaştı.

Merkezi otorite ve diğer kurumlar ile iyi ilişkilere özen göstereceklerini; bürokraside artırılmış etkinlik, proaktif eylemler ile önleyici faaliyetlerde bulunacaklarını vurgulayan Gür, “Bilinirliğini artıracağımız ve aidiyet duygusuyla genişleteceğimiz tabanımıza yönelik çalışmalarımızı; insanlığa, ülkemize, sektörümüze ve alt sektör kırılımına ve her bir üyemizin faydalarını gözeterek, sektörümüzün tamamını kucaklayan bir PAGDER olarak yürüteceğiz” dedi.

PAGDER’de yeni yönetim ve denetleme kadrosu!

PAGDER’in 36. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda; görev alacak yeni yönetim ve denetleme kurulu seçimi de yapıldı: Reha Gür’ün (Eurotec Mühendislik Plastikleri) yanı sıra Selçuk Gülsün (Tisan Mühendislik Plastikleri) Hakan Dirgeme (Beno Plastik), Burç Angan (Hür-mak Plastik Otomotiv Makina), Evren Evrenkaya (Ser Rezistans), Kenan Benlier (Güven-el Plastik), Oğuzhan Gürlek (Gürlek Plastik), Ünal Aykun (Semi Elektronik), Utku Şahin’in (Tetra Polimer) PAGDER Asil Yönetim Kurulu’nu oluşturdu. Murat İçin (Fortis Plastik), Erkan Aydın (Gema Polimer) ve Burak Erenoğlu ise (Akay Plastik) PAGDER Asıl Denetleme Kurulu üyeliğine seçildi.

Kaynak : haberler.com

Okumanızı Öneriyoruz

Kanserle Moleküler Lifler Kullanarak Savaşmanın Yeni Yöntemi

Almanya Federal İstatistik Bürosu’na göre kanser, tüm ölümlerin neredeyse% 25’ini oluşturan en sık ölüm nedenlerinden …