Plastik Sektörü Darbe Yiyecek

plastik-sektoru-darbe-yiyecek

AB-ABD arasında görüşmeleri devam eden Transatlantik Ticaret ve Yatırım Anlaşması’nın plastik sektörü üzerinde yaratacağı etkiler sektörü düşündürüyor.

AB-ABD arasında görüşmeleri devam eden Transatlantik Ticaret ve Yatırım Anlaşması’nın plastik sektörü üzerinde yaratacağı etkiler sektörü düşündürüyor. PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, anlaşmanın bir tarafının Türkiye’nin önemli bir ithalat ve ihracat pazarı olan AB’yi içermesi, diğer tarafının ise büyük potansiyele sahip pazarı ABD olması nedeniyle ülkemiz açısından büyük bir önem taşıdığına değinerek, “Türkiye ve AB arasındaki Gümrük Anlaşması nedeniyle yeni anlaşmadan ülkemiz yoğun şekilde etkilenecektir. Yapılan Girdi-Çıktı Analizi sonuçları da bize bunu kanıtlar nitelikte. Sonuçlara göre; anlaşmanın plastik sektörü üretimini yaklaşık yüzde 6 oranında düşüreceğini tahmin ediyoruz.

Bu doğrultuda yaklaşık 12 bin kişinin de işsiz kalması söz konusu. Bu rakamlar oluşacak sıkıntıyı net olarak gözler önüne seriyor” dedi.

Kaynak : yenimesaj.com.tr

Okumanızı Öneriyoruz

Yüksek İthalat Hacimli Enzimler Kocaeli’deki Merkezde Üretilecek

Çeşitli sektörlerde yaygın olarak kullanılan enzimlerin yerli ve milli olarak üretildiği Kocaeli’deki merkezde yurt dışından …