Platek Kimya, Ar-Ge ile İç Pazarda Etkinliğini Arttırmak İstiyor

Platek Kimya, Ar-Ge ile İç Pazarda Etkinliğini Arttırmak İstiyor

Bu yılın ilk yarısında 2016’ya göre satışlarını yüzde 35 oranında artıran firma, yıl sonuna dair büyüme hedeflerinin yüzde 25 olduğunu belirtti.

Yüzey işlem kimyasalları, abs plastik ve metal yüzey kaplama ürünleri alanında faaliyet gösteren Platek Kimya, odaklandığı Ar-Ge çalışmalarıyla yurtiçinde etkinlik ve bilinirliğini artırmayı planlıyor. Yürüttükleri Ar-Ge çalışmalarıyla ithal edilen bazı ürünleri yerli olarak üretmek istediklerini söyleyen Platek Kimya firma sahibi Mehmet Mutav, özellikle abs plastik üzeri kaplamada kullanılan ve büyük oranda ithal edilen paladyum (pd) elementine yönelik Ar-Ge çalışmaları yürüttüklerini bildirdi. Bu yılın ilk yarısında 2016’ya göre satışlarını yüzde 35 oranında artırdıklarını açıklayan Mutav, yıl sonuna dair büyüme hedeflerinin ise yüzde 25 olduğunu, söz konusu hedefle birlikte iş ortaklarına daha hızlı ve verimli çözümler sunabileceklerini vurguladı. Dolayılı olarak ihracat yaptıklarını anlatan Mutav, özellikle abs plastik ve metal üzeri kaplamada kullanılan baz ve organik kimyasalların müşterileri aracılığıyla Ortadoğu’ya ihraç edildiğini aktardı.

Bayilik Amaçlı Çalışmalar Yürütüyor

Yüzey işlem kimyasallarına yönelik 2006 yılını sonunda faaliyete başladıklarını hatırlatan Mehmet Mutav, yüzey işlem kimyasallarının yanı sıra abs plastik ve metal üzeri kaplama yapan firmalara tesis kurulumu, ürün tedariği, teknik servis ve laboratuvar analizleri hizmeti verdiklerini de aktardı. Özellikle mobilya aksesuarları, beyaz eşya ve bijuteriye yönelik kayda değer oranda tedarik sağladıklarına dikkat çeken Mutav, Türkiye genelinde müşterileri olmakla birlikte sektörün önde gelen gelen birkaç firmasıyla bayilik amaçlı görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı. Sektörde karşılaştıkları sorunlara da değinen Mutav, “Kimya sektöründe yaşanan sıkıntıların başında nitelikli eleman bulma sorunu geliyor. Söz konusu sorunu, mesleki kurslar veya meslek liselerinde kimya bölümünün açılmasıyla çözülebiliriz” dedi.

Kaynak : dunya.com

243 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!