Polisan Kimya, “Ar–Ge Merkezi” Oldu

Polisan Kimya ArGe Merkezi Oldu

Türkiye kimya sektöründe 50 yılı aşkın süredir hizmet veren Polisan Kimya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belgelendirilerek “Ar-Ge Merkezi” olmaya hak kazandı. Polisan kimya, 6 Haziran 2017 tarihi itibarıyla 507. Ar-Ge Merkezi belgesine sahip kurum oldu.

Polisan Holding’in iştiraki Polisan Kimya, sektörde 50 yılı aşkın tecrübesini, “Ar-Ge Merkezi” unvanı alarak taçlandırdı. Polisan Kimya, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 sayılı kanun çerçevesinde incelenip onaylandıktan sonra belgelendirilerek 6 Haziran 2017 tarihi itibarıyla 507. Ar-Ge Merkezi belgesine sahip kurum oldu.

Polisan Holding, Cirosunun Yüzde 2-2,5’ini Ar-ge Yatırımları İçin Ayırıyor

Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi aldıkları belgeye ilişkin yaptığı açıklamada, Polisan’ın her zaman Ar-Ge faaliyetlerine önem veren bir kurum olduğunu belirterek, rekabette her zaman güçlü olmak adına zorlu dönemlerde dahi Ar-Ge ve inovasyona yaptıkları yatırımları hız kesmeden sürdürdüklerini kaydetti.
Misyonu; üreteceği üstün hizmet ve ürünlerle Türk toplum ve ekonomisinin gelişiminde pay sahibi olmak, çevreye ve bulunduğu sektörlere yüksek katma değer yaratmak olan Polisan Kimya’nın, Ar-Ge faaliyetleri ile büyüme stratejisini benimsediğini kaydeden Erol Mizrahi, “Bu doğrultuda Polisan Kimya Ar-Ge’si ile daha da büyüyerek rekabet ettiği sektörlerde lider olmayı hedeflemektedir” dedi.

Erol Mizrahi, bilgi ve becerilerini ortaya koyup belgenin alınmasında emeği geçen Polisan Kimya Ar-Ge Merkezi çalışanlarını kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Kaynak : hurriyet.com.tr

664 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!