Prof. Dr. Mehmet Öztürk, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Yer Aldı

Prof. Dr. Mehmet Öztürk, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Yer Aldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi araştırmacısı Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Öztürk dünyanın en etkili bilim insanları listesinde yer aldı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, ABD ve Hollanda’dan bilim insanlarının yer aldığı ekip tarafından, bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası, kendine atıf oranı gibi değişkenlerden oluşan ve kompozit indikator bilimsel etki endeksi kullanılarak oluşturulan dünyanın en etkili bilim insanları listesinin yayımlandığı bildirildi.

Yaklaşık 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütülen ve dünyanın en etkili 159 bin 684 bilim insanının 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında listelendiği çalışmanın Stanford Üniversitesinin koordinasyonunda yürütüldüğü belirtilen açıklamada, çalışmaların “Plos Biology” isimli bilimsel dergide yayımlandığı ifade edildi.

Çalışmada, 1996-2019 yılları arasında en az 5 makale yayımlamış olan yaklaşık 7 milyon araştırmacının tüm akademik kariyerleri boyunca yaptığı çalışmaların incelenerek 161 bin 442 bilim insanının listelendiği anlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemizden Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Öztürk Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ arasında gösterildi.”

Kaynak : haberler.com

Okumanızı Öneriyoruz

Süper Kapasitörler ve Piller: Gerilim Dolu Bir Karşılaşma!

Grafen Hibrit Malzeme İle Verimli Süper Kapasitörler Elde Edilebilir Münih Teknik Üniversitesi İnorganik ve Metal-Organik …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: